Alaz Cazı'nın Bebelerin Yüreğini Pişirdiği

Takıldığım kelimeler/anlatımlar dediğim gibi benim algımla da ilgili olabilir. Sonuçta sadece bir okuyucu olarak gözlemlerimi dile getiriyorum :slight_smile:

Lakin o gece yapması gereken anlatıdan ötürü umutsuzluk hissi ele almıştır her yanını.
Her kadın gibi o da korkardı sıranın bir gün kendisine de gelebilme ihtimalinden.
Ne kadar arasa da evdeki matemi silip yok edecek bir süpürge bulamamıştır.
Fakat neden tam bir yıl sonra bu yâdı yankılamak gerektiğine takılabilirdi.

Bu anlatımlardan süpürgeli benzetme önce hoşuma gitti ve gülümsedim. Ama daha sonra nedense bu metin içinde yabancı durdu gözüme. Bir sorun var gibi. Yani matemin ve olayın ağırlığı yanında süpürge betimlemesi hafif kaldı. Süpürülmesi ve yok edilmesi… Hmmm bilemedim.

Diğer koyu ile işaretlediklerim de düzeltilip bence metne uygun bir anlatım kazandırılabilir.

Çocukların arasında seken Alaz Cazı’ya bir tık daha korkutucu bir ifade verebilirsin, sekerken ağzında bir yürek parçası olsun mesela ya da uzun tırnaklarının altında et parçası (sadece örneklemek için söylüyorum).

Eğer çocukların tamamı söz konusuysa sonraki anlatımındaki bir çocuğu kaldırıp sadece öz kızına yaklaşırken gibi tanımlayabilirsin.

Benim söylediklerim çok ayrıntılı ve göreceli olabilir.

Sonuçta, yukarıda belirttiğim gibi metnini çok beğendim eline sağlık tekrar :slight_smile:

2 Beğeni