Altın Balina

Merhabalar,

Öykülerimi okuyup bu öykümde düşüncelerinizi dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.

Okuma eyleminin temelinde insanın gerçek hayattan kopup, ait olamayacağı bir yaşamı tecrübe etme arzusu yattığını düşünen birisi olarak bu sözlerinizden son derece memnun olduğumu söyleyebilirim. :slight_smile:

Güzel bir yere temas etmişsiniz. Açıkçası bu konu üzerine bir süre düşündüm. Acaba daha mı yakın yapmalıyım karakterleri diye sorguladım. Fakat sonra gerek kendi gözlemlerimde gerekse de yaptığım ufak bir araştırmada Mete gibi ruh halindeki kişilerin kolay kolay hislerinin gerçek anlamlarını tanımlayamadığı yorumuna denk geldim. Belki Hakan’ın hisleri daha kuvvetliydi ama Mete için arada bir engel vardı her zaman. Yani farkında değildi ama hayatında en yakın olduğu kişi Hakan’dı. Bu düşünceden yola çıkarsak anlatıcının da verdiği ipuçlarından Mete’nin hayatındaki en yakın bir kaç kişiden birinin Hakan olduğunu ve Hakan’ın Mete’nin iyiliği için bu tarz bir plan yapabileceği sonucuna varabiliriz. Sonuçta Mete’nin kendi içindeki problemi çözmenin zamanı geldiğine inanıp kararlı bir şekilde adım atmış olabilir Hakan. Umarım anlatabilmişimdir. :slight_smile:

Selamlar,

Ufuk

1 Beğeni