Ayşekül'e Prens Aşık Oluyor

Merhabalar @Senaa;

Bu ay okumaya sizin öykünüzle başlamak istedim. İyi ki öyle yapmışım güzel bir başlangıç oldu benim için. Bana göre teknik olarak kusursuz bir masal örneğiydi. Konuyla ilgili fikirlerimi paylaşmadan hemen önce büyücüyü kafamda nasıl canlandırdığımı sizinle de paylaşmak isterim. :smile:

resim

Son zamanlarda her ne okusam büyücü kelimesini gördüğüm gibi kafamda beliren İlk imge tam olarak bu diyebilirim. Sizin öykünüze de oldukça yakıştırdım.

Konu ve kurguyla ilgili beni yoran, duraksatan bir bölüm olmadı. Son derece akıcı, özenli ve sürükleyici buldum. Toplumsal cinsiyet rollerine çok doğru bir noktadan göndermede bulunmuşsunuz. Tek hedefi “yakışıklı” prensiyle evlenip “sonsuza dek mutlu” yaşamak olmayan, kendi mutluluğunu bir başkasına bağlamayan ve ayakları yere olabildiğince sağlam basan Ayşekül’ün ataerkil toplum düzenini -yine toplumun zihniyeti sebebiyle akan- gözkülleriyle yakıp kül etmesi eseri bambaşka bir seviyeye çıkardı benim gözümde.

Ana karaktere duyduğum hayranlık son olarak bu paragrafla mühürlendi. :slightly_smiling_face:

Bir sonraki öykünüzü merakla bekliyorum. Sonraki seçkiyi bekleyene kadar mutlaka diğer öykülerinizi de okumak isterim.

Kaleminize sağlık… :smile::smile::pray:t2:

2 Beğeni