Benim Adım Ne?

Sevgili @zencefilos

Öncelikle dikkatli okuman, itinayla yerleştirdiğim detaylara gösterdiğin önem ve benimle beraber hayal dünyanda Kaf Dağını oluşturduğun için çok teşekkürler. Çok uzun zamandır, iğneyle kazarak oluşan ve artık benliğime sinen dünyanın hikayelerini anlatıyorum burada. Çoğunlukla da anlaşılıyor muyum diye de bir endişe taşıdığımı itiraf etmeliyim. Sanırım ilk defa biri bana yarattığım dünyadan cevap verdi:

Evet gerçekten ilham iyeleri var ve tam olarak senin dediğini yapıyorlar. Belki bir gün onları senin için yazarım.

Araştır butonu hakkında: Çok net bir başka itiraf: kendi mitolojimizin yeteri kadar tanınmıyor olması beni üzüyor çünkü bambaşka bir dünya. Yazdıklarım uzun yıllar süren okumaların ve benim hayal gücümün bir ürünü.

Kaynak varsa incelemek isterim, demişsin. Senin yerinde olsam sevgili arkadaşımız @maviadige ye ismindeki Adige’nin anlamını sorarım. Çünkü Kafkas/Çerkez Mitolojisi de uçsuz bucaksız…

Hayal güçleri parlasın, unutulanlar hatırlansın ve ilham iyeleri ruhu düzene dönük olanın kaleminde gezinsin.

Sevgiler
Dipsiz

2 Beğeni