Çiğ Süt

Öyküleri dişi erkek diye ayırmak ne kadar doğru bilemem. Doğru olmasa bile bunu yapacağım ve bu öyküyü dişi bir öykü diye tanımlayacağım. Buram buram bir kadın öyküsü. Bir kadının nasıl hallere düşebileceğini, nelerden medet umabileceğini, onu terk edenlere neler neler yapabileceğini öyle güzel anlatmışsın ki Gaye. Hele bebeğini. Hangi toplum olursa olsun, dünyanın neresinde olursa olsun bir kadının yalnız başına elinde bir bebekle kalması, bir başına ve çaresiz kalması ne kadar zor. Sakın yanlış anlaşılmasın, öyküyü erkekler anlamaz gibilerinden konuşmuyorum. Cinsiyet önemli olmaksızın erkek, kadın, diğer olmak üzere empati kurabilen herkes anlayabilir, hissedebilir bu öyküdeki kadın kahramanın yaşadıklarını. İçimdeki akortsuz tele dokunduğun için teşekkür mü etsem ne yapsam bilemiyorum sana Gaye. Bir kedi yavrusu zannedilen güçsüz bir karakterden bir kaplan yaratmışsın. Acıtıldığında, yalnız bırakıldığında karşındakini parçalayan bir kaplan. Evet teşekkür ediyorum. Çok hem de! Gerçeklerden neden hoşlanmadığımı anlatan nadide bir öykü daha. Kalemin daim olsun benim güzel arkadaşım. İlhamın bol olsun.

1 Beğeni