Ekinoks Horoskopu ve Zodyak Vahası

Bence surukleyici bir hikaye olmus,ama kahramanlarin isimlerinin telaffuzu zor olduğu icin,kim kimdi hatirlamak güç oluyor ve hikayeyi okurken yasayabilmek zorolasiyor,ama yinede cok guzeldi,devamini bekleriz​:wink::wink::wink:

3 Beğeni

İçten cümleleriniz için teşekkür ederim, ilk öyküme aldığım en samimi yorumlardan biriydi benim için. Daha çok sizin de söylediğiniz gibi kendi isimlerimi bile kurgulamayı seviyorum aslında. Bu öykü de bu şekilde gelişti. Sonunu beğenmenize çok sevindim çünkü acele bir şekilde göndermeye çalışırken o kısmına çok özen gösterememiştim. Umarım okurken şenleneceğiniz öykülerle burada olmaya devam ederim, güzel karşılamanız için çok teşekkürler tekrardan. Önümüzdeki seçkide görüşmek üzere! :hugs:

3 Beğeni

Teşekkür ederim, isimler konusunda çok fazla geri bildirim aldım. Bundan sonra ki seçkilerde daha özenli olmaya çalışacağım. Beğenmenize sevindim. :slight_smile:

2 Beğeni

Beğenmenize sevindim! Gizemli konularla haşır neşir olmayı seviyorum. Birçok perspektiften olayları değerlendirmeme olanak tanıyor. :slight_smile:

2 Beğeni

Konuyu okudum, arkadaşımızın eline emeğine sağlık, herkese tavsiye ederim

4 Beğeni

Çok teşekkürler, sağ olun. :slight_smile:

3 Beğeni

Öykünün Başlığı Kadar içeriğide dikkat çekici ve akıcı olmuş keyifle ve tek solukta okuduğu öykü için tşk eder devamının gelmesini temenni ederim :clap::clap:

4 Beğeni

Çok teşekkürler. Başlık seçimlerinde özellikle titiz davranmaya çalışıyorum. İlginizi çektiyse ne mutlu bana. :slight_smile:

4 Beğeni

Genel olarak çok beğendim sürükleyici ve etkileyeci ayrıca başlık gerçekten çok dikkat çekici…

4 Beğeni

Tek kelimeyle harika👏 öykü gözümde canlandı resmen. Başlık harikulâde👏 Emeğine Sağlık başarılarının devamını dilerim.

4 Beğeni

Beğenmenize sevindim. Umarım beğenilerinize layık öyküler yazmaya devam ederim! :slight_smile:

3 Beğeni

Çok çok çok teşekkürler. Eğer gözünüzde gerçekten bir canlanma yaratabildiysem daha da sırtım yere gelmez. :slight_smile: Özellikle o atmosferi hissettirmeye özen gösteriyorum. Beğeniniz için teşekkürler. =)

3 Beğeni

Eserinizi cok guzel kaleme almışsınız. Karekterler biraz daha baskın olursa daha iyi olacağına inanıyorum

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Karakterler konusunda bir değişikliğe gideceğim kesin gibi. :slight_smile:

2 Beğeni

Selam @UlianaHippogrief;

UlianaHippogrief takma adının nereden geldiğini merak ettim. :slightly_smiling_face: Öncelikle elinize sağlık, emek verilmiş bir öykü. Üstelik başarılı da. Bu tarz öykülerde en çok aranan şeylerden olan heyecan, kafi derecede mevcut. Ancak uzunluğuna nazaran finali kısa kalmış. Tıpkı kararında yükselen, sonra plato çizen ve ardından hızla düşen bir grafik gibi.

Diğer yandan bu tarz öyküler biraz da bizim buralarda geçse olmaz mı? İzmir’de mesela, ya da Tokat’ta, ya da Çorum’da. :slightly_smiling_face: Kahramanlarımız Ali olsa, Hasan olsa ya da ne bileyim Ayşe olsa! :slightly_smiling_face:

Biraz ayrıntı olmakla birlikte bazı cümlelerde ifade tekrarları var. Birkaç örnek:

• Profesör kısık gözleriyle, koruyucu gözlüğünü takmadan önce David’e göz kırparak komuta odasına geçti. Bu cümlenin üzerinde çok göz var. :slightly_smiling_face:

• Kan, küçük damlalar halinde manyetik zemine damlamaya başladı. Belki bu cümle şöyle daha iyi olabilir: Kan, küçük damlalar halinde manyetik zemine düşmeye başladı.

Umarım yeni seçkilerde öykülerinizi okuruz. Görüşmek üzere, iyi bakın kendinize…

2 Beğeni

UlianaHippogrief birçok yerden esintiler barındıran bir isim aslında içerisinde fakat verebileceğim en belirgin ipucu ilk büyük çalışmamla ilgili diyelim. :slight_smile: Öyküyü genel hatlarıyla beğenmeniz beni mutlu etti. Maalesef sizin de bahsettiğiniz gibi sonu beni de hiç tatmin etmedi. Aklımda yukarıdaki birkaç yorumda da bahsettiğim gibi sinematik bir bitiş vardı aslında. Verilen süreyi verimli kullanamadım belki de aceleye geldi biraz öyküm. Haliyle uzunca bir öykü olunca da göndermeden önce finali üzerinde yapacağım birkaç değişiklik tamamen aklımdan çıktı. Bunların hepsinde haklısınız, bu konular üzerinde daha dikkatli olmaya çalışacağım kesinlikle. Bir diğer konuya gelecek olursak, isimler konusunda çok fazla eleştiri aldım. Aslında insanların kendi coğrafyamızda bu türün örneklerini görmek istemeleri bana çok doğal geliyor fakat ben bir karakter oluştururken onu tamamen aklımda bir bedene bürüyorum. Yani onunla zihinsel sohbetler etmeye çalışıyorum kendi yarattığım evrenlerde. Bu, hikayede yeri olan çok küçük bir karakter olsa bile. Bu yüzden ismi Ahmet, Michael, Miguel diye değerlendirmek yerine onun hissettiklerini hissetmeye çalışıyorum. Bir yerde isimlerde etiketten ibaret oluyor durum böyle olunca. Tabii ki de hikayemde her kültürden isimlere yer vermek istiyorum ama buna emin olabilirsiniz. Ben yine kendimi uzunca açıkladım, kusura bakmayın. =)

4 Beğeni

Açıkcası öykülerdeki Türkçe isim takıntısını anlamıyorum ya da illaki Türkiye’de geçmesi gerektiği konusunu. Ben hikayemi Japon mitolojisi ile harmanladım mesela ve bunu yaparken Jaonca isimler kullanmak makul geldi. Ayrıca betimleme yaparken o şeye daha uygun oluyor. Örneğin benim hikayemde geçen Shi japoncada ölüm Shizen doğa demek. Hana çiçek Haru ilkbahar anlamına geliyor. Bence bu tür öykülerde isime takılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bir İngiliz havası katmak isteyen İngiliz ismi, Fransız katmak isteyen Fransız ismi kullanabilir diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Bilim kurgu bölümü tasvirinde bir hikaye olmuş, biraz daha karakter tanıtımına ve yer tanıtımına yer verilmesi çok daha güzel olurdu. Böylece karakterlerin iç dünyasını neden denek olduklarını da öğrenmiş olurduk. Bunların dışında ise oldukça güzel bir kurguydu, zaman atlamaları olan fantastik ögeler barındıran hikayeleri ve dizilerde aldığım tadı alabildim. Final kısmı ise çok hızlı bir şekilde geçmiş, bu durum da etkiyi biraz azaltmış daha fazla korku ve gerilim barındıran ögelerle sonun biraz daha kapsamlı anlatılması hikayenin etkisini daha da artırırdı.
Bazı cümleler bende dizi izliyormuş hissi yarattı, bunların üzerinde biraz daha çalışabilirsiniz. Söylemeden bitiremeyeceğim bir diğer şey ise gezeni ve yaratıkları betimleme şeklinize ba-yıl-dım.
Renklerin o kargaşasını okurken hissettim ve bu da sizin başarılı betimlemelerinizden kaynaklanıyor.

Zamanla çok daha güzel işler başaracağınıza eminim, yazmayı bırakmamanız dileğiyle.

4 Beğeni

hikayelerde* ve dizilerde (imla editlenmiyormuş) tekrar başarılar :slight_smile:

3 Beğeni

Yorumunuz ve eleştirileriniz için teşekkürler. Final kısmında gerçekten de haklısınız keşke o bölümü daha özenle tamamlasaydım. Birde çoğu kişi sizin de belirttiğiniz gibi çeviri hissiyatı ve dizi izliyormuş gibi bir his almış. Bunlardan da elimden geldiğince kaçınmaya çalışacağım. Yaratıkları ve renkleri beğenmenize sevindim! Sanırım bende en çok onlardan yana tatmin oldum. Yorumlarınızı kaleme alacağımız öykülerden esirgemeyin lütfen. Görüşmek üzere!.. :relaxed:

4 Beğeni