Gecikmiş Kıyamet

Sevgili @onderbarant

İttihat ve Terrakili Gulyabaniden bu yana çok yol aldığını ve komplex hikayeleri senkronlama üzerinde daha çok çalıştığını görüyorum. Ayrıca, polisiye-macera alanında yazmaktan hoşlandığını anlıyorum, diğer hikayelerinden çıkardığım kadarıyla. Bu hikayen de kendi içinde tutarlı ve olay örgüsü güzelce düzenlenmiş bir yapısı vardı. Tekrar düzenlemek istersen biraz daha gerilim bu hikayeye çok yakışırdı. Yerel öğelerin kullanımı ve lokasyon seçimi de bence öykünün temel direklerindendi.

Bununla beraber cümle yapıları ve birbirini devam eden geçişlerde genel bir kontrol yapmak bu bağlamda bazı cümleleri yeniden yazmayı düşünebilirsin. Yazmak hep bana legolarla oynamayı çağrıştırır. Aynı sonuca ulaşmanın birden fazla yolu vardır ancak en güzel yapıyı en doğru parçalarla ve “doğru yerleştirmeyle” yapabilirsin. Örneğin:

Emniyet amiri Kürşat, korkuyordu. Üstelik en son ne zaman korktuğunu unutmuştu!

Kürşat, artık kafasının çalışmadığını anlayınca adli tıp raporuna dek cinayetler hakkında gelen yüzlerce ihbarı ve bilgiyi tekrar gözden geçirmeye karar verdi.

Emniyete döndüğünde çaresizliğin ve bilinmezliğin ağırlığının tüm binada hissedildiğini fark etti.

Mutlu bir yeni yıl dilerim
Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz