Günceler

Merhaba Haluk,

Buna benzer bir şey yapacağını bana söylemiştin. Bununla birlikte hem seni överek hem de sana katılmayarak bir yorum yapacağım.

Bir kere olmamış batıramamışsın :wink:
Ya da batırmak için daha basit bir öykü seçmeliydin. Bu çok kuvvetli olmuş. Ben dehşet ve öfkeyle doldum. Katil demiş ya ormanda mızrak malzemesi çok. Ben de kadıncağızın son aşamasında aynı şeyi düşündüm. Bir sopa dans ederken katilin şah damarından girebilirdi, bu denenmeliydi. Ama korku çok güçlü bir duygu sonuçta. O derece rahatsız oldum. Ve bu bir başarı.

Bu başarından hareketle, deneyinin sebebine geleceğim. Öncelikle konuşmuştuk. Aslında satır aralarında kibarca eleştiri yapılır diye ama daha fazlası var. Bazen içerik/esas usulün önüne geçebiliyor. O kadar güzel bir fikir o kadar naif şekilde yetersiz anlatılıyor ki kıyamıyor insan onu eleştirmeye. Fikir, konsept bazen önüne geçiyor zanaatin.

Kişisel olarak; yazma sanatına ihanet ile onu, hayata dair güzel şeylerden sadece biri olarak görme arasında kalıyorum bazen. Bilmiyorum hangisi doğru…

Her şeyin sonunda ben sanata tutuldum ve sen bunu zanaatle bozamadın :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ellerine sağlık…

1 Beğeni