Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

Faust, Jane Eyre, Uğultulu Tepeler ve adlarını hatırlamadığım birkaç eseri de yayın planlarında olduğunu belirtmişlerdi. Ben söylediğiniz eserleri beklemenizde fayda var diyemiyorum, çünkü bu millet yıllarca Charles Dickens bekledi İş Kültür’den…Yüzlerce talep, yüzlerce beklenti… Peki geriye ne kaldı? Bizi ne ile imtihan ediyorlar?
Sadece Şeyma…
Şaka bir yana, siz yine de umudunuzu kaybetmeyin; bekleyin, sürprizlerle doludur İş Kültür. :grin:

3 Beğeni

İlahi Komedya yayın programlarında var, lakin daha çeviriye başlamamışlardı. Böyle bir eserin çeviri zorluğunu düşünürsek, en az 2-3 yıldan önce çıkma ihtimali yok gibi. Don Quijote’u ise hiç sormadım, çünkü sormaya gerek duymadım. YKY’nin bastığı Don Quijote hem çeviri hem de baskı kalitesi anlamında muhteşem. Bu çevirmenin aynı zamanda HAY’da da çevirileri mevcut.

Yani çeviri kalitesi anlamında, İlahi Komedya’yı Oğlak Yayıncılık’tan, Don Quijote’u da YKY’den gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Yoksa çok uzun bir süre beklemek durumunda kalırsınız. (Ki İş Bankası bu kitapları bastığında, bu baskıların yukarıda belirttiğim baskılardan daha iyi bir çeviriye sahip olma durumları da meçhul.)

6 Beğeni

Sadece Şeyma’nın iş kültürle ne alakası var anlayamadım?

2 Beğeni

Yayıneviyle alakalı “Şu, şu, şu kitapları basmaz iseniz; yayımladığınız kitaplarınızı almaz, protesto eder, ülke seviyesini muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında öncülük eden bu tarz (Sadece Ş…) kitaplara yöneliriz.” gibi şaka içeren bir mesaj yazdım.
Ama sanıyorum bir daha ironi yapmamalıyım. Anlaşılması için mutlak açıklama gerektiren ironi diye düşünülen metne, ironi denir mi? :smile: Kötü bir ironi yapmışım şöyle bir bakınca, bağışlayınız.

2 Beğeni

Evet sanki İş Kültür o söylediklerinizi basmayıp sadece şeyma basıyormuş gibi bir anlam çıkıyor metinden. Bağışladım :slight_smile:

3 Beğeni

Bekleyenleri varsa diye;

HAY ciltli tekrar baskılar için bandroller alındı.

12 Beğeni

Acaba tekrar basıma giderler mi?:unamused: Nox Vidmate VLC

3 Beğeni

Satış rakamlarına bağlı diye düşünüyorum. Facebook yada İnstagram üzerinden sorarsan cevap verirler. Enazından programda olup olmadığını öğrenirsin.

2 Beğeni

Anna Karenina’nın ciltlisi bayadır piyasa yoktu, gelmesi iyi oldu. (2015’in başında yapmış bir önceki baskısını)

Birde Milletlerin Zenginliği gelse çok iyi olacak.

4 Beğeni

Notumu alayım görürsem bildirim atarım. :slight_smile:

3 Beğeni

Milletlerin Zenginliği yeniden çevrildiği için piyasada yok.

3 Beğeni

Yüzbaşının Kızı’da keşke yeniden ciltli basılsa.

4 Beğeni

Ciltli tekrar baskıların devamı (gözden kaçan diğer güzellikler :wink:) :

8 Beğeni

İş Bankası cidden bu işin hakkını veriyor. Hem kalite, hem seçki, hem fiyat olarak.

9 Beğeni

Nasıl yani tam anlamadım

2 Beğeni

Milletlerin Zenginliği tek baskı yapmıştı. 2. baskı yapmak için çevirmenle anlaşılamadığı için yayınevi başka bir çevirmen tuttu. Hala çevriliyor kitap.

4 Beğeni

Yenilenen ciltli baskılar;

Yanlış görmediysem nadirkitap sitesinde Macbeth için 250 TL fiyat biçilmiş.

10 Beğeni

Vurguncu onlar ya. Ellerinde patlar şimdi. :slight_smile:

8 Beğeni

Aynen güzel yeni baskı güzel oldu. :slight_smile:

2 Beğeni

https://www.babil.com/enkheiridion-kitabi-epiktetos

9 Beğeni