Her Dilek Bir Ölümden Gelir

Hikayeni çok beğendim. Resmen okurken dış dünyadan soyutlanıp, başka bir dünyaya girdim. Kafamın bir köşesinde buğulu bir animasyon canlanıyor gibi.
Bu arada hikayede en çok ilgimi çeken keşiş oldu. Onun hayatını gerçekten merak ettim. Sonsuz bilgi arayışını, bu arayışa nasıl girdiğini…
Hikayenin sonu ile ilgilide diğer okurlar ne düşünür bilmem ama ben nedense bir rahatlama bir huzur hissettim. Çünkü insan oğlu doğadan çok şey çaldı, onu çok yıprattı, işkence etti,onu hiç düşünmedi. Oysaki biz zaten ona muhtaçtık ve o bizi beslemeye hazırdı. Hikayenin sonunda doğanın rahatça yaşamaya devam etmesi en çok hoşuma giden kısımdı.

8 Beğeni

Beğendiğinize çok sevindim. Doğanın uyanışını elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. :smile::smile::slight_smile:

8 Beğeni

Selam @Kursat_Akbulut;

Öncelikle elinize emeğinize sağlık. Anlatım ve dil bakımından oldukça titiz bir çalışma olmuş tebrik ederim. Muhtemelen yazan birisiniz. Ancak öykünün konu olarak beni içine çekmediğini ve bazı yerlerde kısmen kopukluklar olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bir de şunu merak ettim. Öykünün günümüze evrilen kısmındaki karakterler neden yabancı?

Umarım yeni seçkilerde tekrar buluşuruz.Görüşmek üzere, bol selamlar…

6 Beğeni

Merhabalar;
Yorumlarınız için teşekkür ederim, ufak eksikliklerin tamamen farkındayım bir sonrakinde daha özenli çalışacağımı düşünüyorum. Gelecek zamandaki karakterlerin tamamını yabancı seçmemle alakalı özel bir sebep yok benim için anlamı olan isimlerdi ve eserimde yer vermek istedim. Başka temalarda görüşmek dileğiyle… :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

7 Beğeni

Hikayeyi bitirdiğimde daha uzun olmasını ve daha detaylı işlenmiş olmasını diledim çünkü bu karakterlerin hepsinin ayrı bir hikayeye ihtiyacı var; hikayeleri burada sınırlanmış bu benim için üzücüydü. Özellikle Felicia’nın hakkında kafamda çok fazla soru işareti kaldı, bu karakter oldukça merak uyandırıcı görünüyordu. Biraz daha fiziksel betimlemelerin artmasını, karakterleri de daha yakından tanımamızı isterdim ama hikayeyi oldukça sevdim. İnsanoğlunun tekrar doğaya karışması ve doğayla bütün olarak sonlanması ise benim için sürpriz edici bir finaldi, fakat çok sevdim çünkü hepimizin doğaya karışacağı günler çok uzaklarda olmasa gerek.

Hikayelerinin devamını büyük bir merakla bekliyorum, eline kalemine sağlık.

3 Beğeni

Fikirlerinizi benimle bu derece içten paylaştığınız için teşekkür ederim, aslında fiziksel betimlemeler başta olmak üzere diğer eksikliklerin çoğunun temel sebebi sınırlar olması. Ancak sınırların hiçbir şey için bahane olamayacağının da bilincindeyim. Ne yazıkki bulunduğumuz mecrada yalnızca kelime ve konu bakımından değil dünyada kaç yıl geçirdiğimiz bakımından da belirli etiketlere maruz bırakılıyoruz. Ancak buda benim ve benim gibi genç hevesli yazar adayları için caydırıcı olmuyor.
Sonraki seçkiler için bende en az sizin kadar heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyim. Değerli yorumlarınız ve eleştirileriniz için tekrar teşekkür ederim.

4 Beğeni

Yarıkların içinden kızgın lavlar taşmaya başladı. Lavlar üst üste geldikçe soğudu tıpkı zamanında gördüğü işkencelere karşı kalbinin soğuduğu gibi” sanırım en yakın bulduğum cümle dizisi diyebilirim ve eminim ki birçok kişinin kendinden birşeyler bulabileceği bir betimleme var soluksuz ve merakla okudum ve bekliyorum da devamını yani karakterlerin tam olarak hikayesi en merak ettiğim kısım ki ben çabuk sıkılırım okurken zerre sıkılmadım diyebilirim farklı bir dünya ve farklı bir hikaye olmuş yaratıcılık ön planda tebrik ederim devamını da merakla bekliyorum Umarım bu başarı burada sınırlı kalmaz ve kitap haline bürünür Başarılar :heart:

4 Beğeni

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Bu benim edebiyat kariyerimin ilk sağlam basamağı olacak umuyorum ki. Kitap da olabilir belki kim bilir. :sweat_smile:

3 Beğeni

Kayıp rıhtımın en güzel yanlarından biri ; kalemi kuvvetli kişilerin yazılarını okumak. Yazını her okuyuşta farklı bir detay yakalamak inanılmaz bir keyif veriyor. Karakterleri bir adımda açıklamak yerine sanki güzel bir yolculuğun adımlarında tek tek tanıtmak gibi bir üslup benimsemişsin. Bilindiği üzere genelde biz okuyucular karakterleri en başta bir solukta tanıyıp sadece olacak olayları takip ederken senin yazında okudukça yeni karakterler ile tanışıp aynı zamanda olacak olayları takip ettik. Bu kayıp rıhtımda yeni bir soluğun varlığın ve değişimin güzelliğini hissettirdi. İyilik ve kötülüğün bir bütün halinde olduğunu vurguladığın kısım beni etkiledi. Umarım kayıp rıhtımda senin yazılarına daha sık ulaşabiliriz ve umarım sadece kayıp rıhtımda yazmakla kalmayıp daha da güzel basamaklara ulaşabilirsin. Kalemindeki mürekkebin hiç azalmasın. Tek bir tavsiyede bulunabilirim (onu da kabul edersen) kendi yaşam hikayeni hiçbir zaman unutma, bu yaşam hikayen senin ulaşabileceğin en üst noktanın anahtarı. O anahtarı kaybetme ve her yazında o anahtarın varlığını hissettir. Tekrar görüşmek üzere…

4 Beğeni

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Henüz çok yeniyim ancak sizinki gibi güzel yorumlarla sıradaki eserlerimi daha heyecanlı ve hevesli yazacağıma eminim. Eserimdeki akışı planlarken bende böyle bir etki yaratmasını bekliyordum. Hoşunuza gittiyse, okurken yaşadıysanız ne mutlu bana. :sweat_smile::sweat_smile:

4 Beğeni

Gerçekten son zamanlarda okuduğum en iyi düşünülmüş ve kurgulanmış hikayeydi. Daha fazlasını okuyamamak dışında hiçbir eksiklik hissetmedim. Son bölüm bana basit değil aksine akışa uygun olarak tatmin edici geldi. Sizi sonraki seçkilerde de göreceğimizi düşünüyorum. Devamını merakla bekliyorum… :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

Sıradaki seçkide cevap buluruz kafamızdaki sorulara belki? :sweat_smile:

Beğenmenize sevindim umarım okurken en az yazarken aldığım kadar keyif almışsınızdır. :sweat_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle beğendim. Sevdiğim tarzları barındıran bir yazı olmuş :slight_smile:

1 Beğeni