İçinde Ukde Kalan Aksakallı Güvercin Üçlemesi

Merhaba Müge hanım. Nezaket gösterip burada yayınlanan iki hikayem içinde düşüncelerinizi yazmıştınız, ben ise sizin yazdıklarınızı okumuş, ama yazmaya vakit bulamamıştım, şimdi yeni bir hikaye bitmişken yazayım :slight_smile: . Efendim metninizi hikaye kurgusu içinde değil de daha çok bir deneme yazını gibi değerlendirdim. Şahsen klasik yazım, klasik kurgusal akışları seven biri olarak bu metindeki gibi yazarın içkin, kapalı anlamlar taşıyan metin parçalarını bir araya getirmesini böyle algılıyorum. Kurgunun örgüsü, düğümleri içine sağlamca yerleştirilmeden serbestçe akışa bırakılmış bu anlatım tarzı beni edebi olarak çok tatmin etmiyor. Tasvirler, söz oyunları, karakterlerin işlenişi formatın elverdiği ölçüde yerli yerinde, kaleminiz çoğunlukla edebi bir lezzet almaya da imkan veriyor, lakin ne olur biraz daha belirlenimci olsanız, zarar etmezsiniz :wink: . Tamam son zamanların akımı bu yönde ama anlatım kabiliyeti yüksek kaleminizi olay akışı örgüsüyle de taçlandırsanız tadından yenmeyecek :slight_smile: . Neyse, bol gülücüğe boğarak salvolarımı kapatamayacağımın farkındayım. Haluk Çevik Beye de yazmıştım size de yazayım, lütfen benim yorumlarımı sıradan bir okuyucunun yorumları olarak kabul edin. Tarzım, sevdiğim anlatım şekli budur diyorsanız bunun üzerine diyecek bir lafım yok. Yok eğer sıradan okuyucularımdan biri ne düşünmüş diye dikkate alacaksanız söyleyeceklerim tam yukarıdaki gibidir. Son söz, Pinokyo ve Hurda seçkilerinde ki öykülerinizi de okudum, tek metni okuyup çorbaya üflemedim yani. Yeni hikayelerde görüşmek, üzerine konuşmak üzre esen kalınız.

2 Beğeni