İthaki Yayınları Soru Hattı

Sormayı unutmustum. Güzel soru.

1 Beğeni

@rann

Mars üçlemesinin hakları zaten bizde. Zamanı geldiğinde yayımlayacağız.

@hayalperest44

Bilimkurgu Klasikleri’nin sonu için aramızda bazı konuşmalar geçti fakat ulaşmayı hedeflediğimiz maddi bir rakam bulunmuyor henüz. Son yakın değil yani. Bu diziye girmeyi hak eden ve sırası gelmeyen daha birçok klasik yapıtı sizlerle buluşturacağız. Öte yandan serisinin son kitabı hakkında oldukça iyi bir fikrimiz var. :slight_smile:

@aOnn1848

Redaksiyon görüyor şu an. Yıl içerisinde gelecek. Fakat ilk kitabın yaklaşık iki katı uzunlukta olduğu için kesin bir tarih vermem şimdilik mümkün değil.

4 Beğeni

İyi günler terry pratchett disk dünya serisinin tamamını, türkçeye çevrilmemiş kitapları ile birlikte basma ihtimaliniz var mı? yoksa basıyor musunuz? ya da telifi başka bir yayınevinemi ait bilgilendirirseniz sevinirim :slight_smile:

2 Beğeni

Merhabalar :raised_hands:t2:
Öncelikle Arthur C. Clarke’ın Uzay Destanı serisinin devamını basımı hakkında bir bilgi verebilme şansınız var mı?

Ayrıca bir de Asimov’un Vakıf serisini sadece asıl 3 kitap olarak mı basacaksınız yoksa diğer kitaplarıda tekrar basacak mısınız?

4 Beğeni

Merhabalar!

Çevirilerinizde daha usta çevirmenler veya editörler ile çalışmanız ne kadar mümkün?

5 Beğeni

Isaac Asimov’un vakıf serisi ve ben robot kitabı dışında öteki kitaplarını da yayımlayacak mısınız?

2 Beğeni

Delidolu yayınları basıyor Diskdünya’yı

2 Beğeni

@bilisaac @lockelamora

Asimov’un tüm kitapları basılacak. Dikkat ederseniz Vakıf’ın kapağında Asimov Kitaplığı yazıyor. Elbette iki üç kitabından fazlasını yayımlayacağız.

@Muhammeddogan

@BatmaninBabanesi sorunuzu cevaplamış. Terry Pratchett’ın Disk Dünya serisinin hakları artık Delidolu’da. Birçok kitabını da bastılar. Gözünüzden kaçmış sanırım. Biz baskısına devam etmiyoruz.

@atakangngor

Merhabalar!

Sıkıntılı bulduğunuz kitapları ve çevirileri söylerseniz size daha iyi yardımcı olabilirim sanırım.

3 Beğeni

@irbis , teşekkürler; bir soru daha o zaman :slight_smile: Centilmen Piç 4. kitap çevirisi ne durumda? Ne zaman yayınlanır tahminen?

1 Beğeni

Centilmen Piç 4 yurtdışında da henüz çıkmadığı için haliyle henüz çevirisi yapılmıyor.

4 Beğeni

2017 Nisan’ da çıkacak diye haber gelmişti , çoktan çıkmıştır diye düşünmüştüm :slight_smile: teşekkürler geri dönüş için.

1 Beğeni

Ertelendi. Henüz yeni tarih gelmedi ne yazık ki. Biz de heyecanla bekliyoruz.

1 Beğeni

Bu kaçınılmaz bir şey. 30. kitap bu hafta belli olacak ama 30. kitabı bu hafta açıklayacağımızı söylememiştim. Bakalım, henüz çalışmalar bitmedi.

1 Beğeni

Umarım bir gün Arthur C. Clarke 'ın Şehir ve Yıldızlar ya da Cennetin Çeşmeleri de yer alır .Çünkü yazarın bu seride hakettiği kadar kitabının yer almadığını düşünüyorum.

6 Beğeni

Seri içerisindeki Clarke kitaplarının sayısını artıracağız. Bahsettiğiniz kitaplar da seriye eklemeyi umduğumuz kitaplar.

4 Beğeni

Merhaba. Elric 5. kitap ne zaman gelir? Ayrıca Michael Moorcock’ın Elric serisi dışında bir eserini bu yıl içinde görecek miyiz? Son olarak Joe Hill’in Fireman dışında özellikle Locke&Key çizgi romanlarını ve öykü kitaplarını çevirmeyi düşünüyor musunuz?

3 Beğeni

Elric 5 için mayıs diye düşünüyorum ama kesin bir tarih konmuş değil. 6.'yı da bu yıl içerisinde çıkarıp seriyi tamamlamak istiyorum.

Bu yıl Elric dışında bir Moorcock daha basma planımız var.

Locke & Key’in hakları bizde değil. Onu basamıyoruz. Geri kalan Joe Hill’ler bizde. Basacağız.

4 Beğeni

Çok teşekkürler cevaplar için. Moorcock umarım hak ettiği satışlara ulaşır. Müthiş bir yazar. İyi çalışmalar.

2 Beğeni

Asimov kitaplarının telif hakları neden bu kadar sıkıntılı? Belki başka yazarlarda da benzer şeyler yaşanıyordur ama sırf Vakıf konusunda bile kapakla ilgili telif meselelerini beklemiştik, yanlış hatırlamıyorsam 3. Kitaptan sonra Vakıf biraz yavaşlayacaktı çünkü telif konusu hala tam olarak halledilmemişti ve daha İmparatorluk, Robot gibi serilerde neler yaşadığınızı da bilmiyoruz. Her zaman bu telif olayı bu kadar sıkıntılı mı yoksa Asimov eserlerinin haklarını elinde tutan kurum mu sorun çıkartıyor?

1 Beğeni

Emre, o Moorcok kitabı Behold the Man olabilir mi? Çünkü lütfen olsun :pray:t2:

3 Beğeni