Jose Saramago Kitapları (Kırmızı Kedi Yayınları)

Kırmızı Kedi Yayınları tarafından basılan Jose Saramago kitaplarıdır. Takip edip eksiği olanları tamamlamak isteyenler için birebir :slight_smile:

Çıkan Kitaplar

1. Yitik Adanın Öyküsü
  2. Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş
  3. Kabil
  4. İsa’ya Göre İncil
  5. Çatıdaki Pencere
  6. Bütün İsimler
  7. Filin Yolculuğu
  8. Baltasar ile Blimunda
  9. Kopyalanmış Adam
  10. Bilinmeyen Adanın Öyküsü
  11. Mağara
  12. Defterler
  13. Ölümlü Nesneler
  14. Mızraklar, Mızraklar Tüfekler, Tüfekler
  15. Lizbon Kuşatmasının Tarihi
  16. Körlük
  17. Görmek
  18. Ricardo Reis’in Öldüğü Yıl
  19. Toprağın Uyanışı
  20. Ressamın Günlüğü
  21. Belki De Neşe
  22. Küçük Anılar
  23. Heykelden Taşa ve Nobel Konuşması
  24. Portekiz’e Yolculuk

Çocuk Kitapları

1. Suların Sessizliği
  2. Dünyanın En Büyük Çiçeği

1 2

Kitap Kapakları Çıkış Sırasına Göredir

1ü 2 3 4l

5 6 7 8

9 10 11 12

13 14 15 16

17 18 19 20

21 22 23

EN SON ÇIKAN

24

AYRICA

Açılan Tüm Konularım

17 Beğeni

Kitaplarından sadece Körlük’ü okudum ve çok iyi bulmuştum. Görmek , Yitik Adamın Öyküsü ve Ölümlü Nesneler’i de okumayı düşünüyorum. Bunların dışında tavsiye ettiğiniz var mı?

2 Beğeni

Bende Görmek kitabını tavsiye ederim. Ayrıca Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş kitabını da oku derim, daha sonra diğerlerini de okuyabilirsin.

1 Beğeni

Görmek bence de harika bir roman. Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş ile Kopyalanmış Adam’ı tavsiye ederim ben de.

1 Beğeni

Kabil de çok iyidir. Bir bakıma kutsal kitaplarda hep tanrının gözüyle anlatılan olayları Kabil’in bakış açısından anlatır Saramago.

4 Beğeni

Yeni kitabımız “Ressamın Günlüğü” çıktı. Kırmızı Kedi bizleri yeni kitaplarla buluşturmaya devam ediyor.

1 Beğeni

Kopyalanmış Adam’a da bakabilirsin. İyi bir romandı.

Bence listeye Kırmızı Kedi’den çıkan çocuk kitaplarını da (Suların Sessizliği ve Dünyanın En büyük Çiçeği) eklemeliydiniz.

Kopyalanmış Adam ve Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş favorilerim arasında. Ayrıca okuduktan sonra Kopyalanmış Adam’ın “Enemy” adı ile çevrilen filmini de izleyebilirsiniz.

Yazdıklarım bir iki kitabı hakkında spoiler içeriyor olabilir. Okurken bir daha düşünün.

Jose Saramago okumayı çok sevdim. Üslubu, zekâsı beni büyüledi. Şu ana dek üç kitabını okudum. “Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş”, “Körlük” ve “Bilinmeyen Adanın Öyküsü”. Mükemmel başlayıp öyle devam ediyorlar. Saramago beni tam anlamıyla esir ediyordu okurken. İlk kez okuduğumda bir şey fark ettim. “Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş” kitabıydı. Kurgu çok zekice işlenmişken, olayın içinde devlet, halk, sinsi çete, ölemeyeler ve ölümün kendisi varken birden tüm örgü iki kişiye indi. Kitabın sonu ile başlardaki kurgu uyumsuz gelmişti. Daha sonra diğer iki kitabını da okuduğumda kendi kurgusundan sapmanın onun yazı hayatındaki bir huyu olduğunu düşündüm. Yollar aniden başka yönlere sapıyor Saramago kitaplarında.
Okur olarak rahatsız ediyor mu? Eh. Aklımda birçok soru işaretiyle kitabı kapatıyorum. Okumaya devam edecek miyim? Evet. :nerd_face:

3 Beğeni

Jose Saramago yeni kitabıyla geliyor. Belki de Neşe - Toplu Şiirler kitabı Kırmızı Kedi etiketi ile çıkacak. Kitabın çıkış tarihi net değil. Çıktığı zaman buradan duyuracağız.

1 Beğeni

Kitap kapağı görünmüş sonunda. Yarından itibaren satışa çıkıyor :wink:

2 Beğeni

Listemiz Güncellenmiştir. Yeni kitabımız Belki De Neşe eklenmiştir.

Belki De Neşe (Kitapyurdu)

Belki De Neşe (Babil)

2 Beğeni

Yayınevi son olarak yazarın “Körlük” ve “Görmek” kült eserlerini kutulu ve çok kaliteli bez cilt olarak takım halinde satışa çıkardı. Açıkcası cilt kalitesi diğer yayınevlerinin örnek alması gereken cinsten.

image

2 Beğeni

Böyle kapakları keşke ilk baskıda yapsalar İş Kültür Yayınları gibi. Bu kitap nerdeyse 4-5 senedir Kırmızı Kedi yayınevinde. Ciltli baskısı olsa ben baştan ciltli alırdım. Şimdi sırf ciltli diye almam ama üzülüyor insan.

2 Beğeni

Kırmızı Kedi Körlük kitabını geçen senenin ikinci yarısında, Görmek kitabını da bu sene içinde bastı ama dediğiniz gibi ciltli olanlar karton kapaklarla eş zamanlı çıksa okuyucu için çok daha iyi olur.

1 Beğeni

Emin misiniz bu bilgiden? Zira 2015’te Kırmızı Kedi, Jose Saramago kitaplarının tamamının teliflerini aldı. İlk bastıkları kitaplardandı da Körlük.

Her izmir kitap fuarında yayınevinin standında görevliyim. Çok yakından takip ederim yayınevinin kitaplarını. Ayrıca yayın hakları 2015 den çok önce alındı. İlk basılanlar ise İsaya Göre İncil ve Bütün İsimler di. Bu kitapların ilk basım tarihleri 2012. Daha sonra yavaş yavaş diğer kitaplar basıldı. Son şiir kitabını saymazsak en son çıkanlar Körlük ve Görmek tir. Hatta 2017 kitap fuarında neredeyse standa Körlük daha basılmadı diye yazı asacaktık.

1 Beğeni

Ben de Karşıyaka’da ki kitabevinin bir zamanlar müdavimiydim de o halde kitapları karıştırdım. Teşekkürler bilgi için.

Karşıyaka Kırmızı Kedi çok kaliteli bir kitabevi. Ben Güzelyalı tarafında oturduğum için her zaman gidemiyorum.