Şeytanların Düşüşü

Merhaba,

Anlatımınız gerçekten kuvvetli Ebuzer Bey. Genelde ilgi çekici konularla haşır neşir oluyorsunuz. Özellikle şeytanların tedirgin olduğu ve işsiz kaldığı kısımlar beni düşündürttü açıkçası. Bir an durup, kafamda yazdıklarınızı düşündüm. Gerçekten insanoğlunun ne kadar da şeytanlaştığını gözlemledim.

Kırmızı ışık ve kota olayları keza aynı şekilde metin içerisinde olması gereken yerlerdeydiler. Benim sadece küçük bir kişisel eleştirim olacak,

Bu tür cehennemvari ya da şeytanlık dolu çalışmalarda mizahi ya da yerel anlatımları pek benimseyemiyorum ben. Tamamen mizahi amaçla yapılan bir kurgu olsa bu kadar rahatsız olmam belki ve metnin akışına bırakırım kendimi fakat bu tür bir evren ve gelişen fantastik olaylar eşliğinde okuduğum zaman yer yer kopmama neden oluyor bu durum. Bu yüzden şeytanların daha resmi ve duygusuz olması benim ilgimi çekerdi. Tabi belirttiğim gibi bu benim kişisel görüşüm ve bu da sizin yorumlama şekliniz.

Kısaca, öykünüzün genel havasını beğendiğimi söylemeliyim. Önümüzdeki ay görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

2 Beğeni