97090001

Kesinlikle, tam olarak bunun için yazıyorum ben de. İyiye götürmedikten sonra eleştirinin bir anlamı yok bence de.

Alıntı konusunda kendime yenildim diyeyim, birkaç yere gönderme yapma hastalığım var Bu hataya farklı şekillerde zaman zaman düşebilirim.

Pinpon ciddi bir sorun bu açıklamaya göre. Doğrusu zor bir başlık olacak izale etmek için. Öykü bu haliyle 3.933 kelimeydi max. 5.000 zaten. O açıdan söylediğinizi anlıyorum. Yetilerin hayatlarının ne ifade ettiğine dair 1 ve 2’nin yapacağı gerçek hayatı tam anlamıyla taklit eden derin bir diyalog bile 2 sayfa sürebilir aslında. Esasen temelde sorun sanırım öykünün salt ne olduğuna dair biraz da. Benim yazdığım şey bir romanın bir parçasına salt bir öyküden daha fazla benziyor olabilir. İşte eleştiri bu açıdan önemli.

Yine “Olay güzel olsun kafi” metaforuna bir yerde düşmüş olabilirim. Öykünün temelde 2 amacı vardı. 1- Genetik olarak üretilmiş bir canlının hayatının değerinin ne olduğu ve 2- (ki tongaya düştüğüm diğer öğeleri gölgede bırakan şey bu olabilir.) Öykünün finaline kadar bir yüksek fantazya eseri sanılmasını ve finalde bilimkurgu olduğunun anlaşılmasına çalıştım.

Neyse. Eleştiriniz çok faydalı oldu. Bunlara dikkat edeceğim. Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Bu yazdıklarıma cevap vermenize gerek yok. Daha fazla zamanınızı çalmak istemiyorum.

İyi günler dilerim.

1 Beğeni