Tuhaf Bir Sabah

Merhaba. Öncelikle fikrinizi söylediğiniz için teşekkür ederim. Öykü Seçkisinde ilk öykümdü, fazla detaya girmeden kısa bir hikaye yazmak istemiştim. Diyalogları da kısa tutmak istemiştim, galiba o yüzden biraz gerçekçiliğini kaybetmiş olabilir. Hikayenin sonunda ana karakterin anlattığı her şey bir rüya çıkıyor. Evet, hikayede normalde gerçekten bir virüs var fakat hikayenin sonuna kadar ana karakterin hastanede anlattığı kısım aslında o var olan virüsle ilgili bir rüyası. Ve onu sabah uyandırmaya gelen kişi ise aslında ana karakterin evindeki birisi. Rüyaya daldığı için o kişiyi de rüyasında hemşire olarak görüyor. En sonundaysa uyandığında her şeyin bir rüya olduğunu anlıyor. Ardından sabah kahvaltısına otururlarken birden odadaki birisi televizyondan haber kanallarından birini açıyor ve o kanaldaki sunucu “tüm galaksiden” virüsün kalktığını belirtiyor. Orada Dünya dışında herhangi bir başka gezegen ya da herhangi bir özel isim kullanmak istememem yüzünden “galaksi” sözcüğünü kullandım. Aslında hikayede hiç isim, mekan kullanmamaya çalışmıştım. Örneğin dikkat ederseniz hiçbir karaktere isim vermemiştim. Yani oradaki “galaksi” teriminin altında yatan anlamı kendim özellikle açıklamaktansa okuyucuya bıraktım da denilebilir. Tekrardan fikrinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim, iyi günler :slight_smile:

1 Beğeni