Vurucu Giriş Cümleleri

Santiago Nasar, onu öldürecekleri gün, piskoposun geleceği gemiyi karşılamak için sabah saat 05.30’da kalkmıştı.

Kırmızı Pazartesi-Gabriel Garcia Marquez

9 Beğeni

Marabar Mağaraları hariç -ki onlar da şehrin otuz kilometre dışında- Çandrapur sıradışı hiçbir şey sunmaz.

Hindistan’a Bir Geçit, E.M. Forster

1 Beğeni

Söyle, tanrıça, Peleusoğlu Akhilleus’ un öfkesini söyle. Acı üstüne acıyı Akhalara o kahreden öfke getirdi, ulu canlarını Hades’ e attı nice yiğitlerin, gövdelerini yem yaptı kurda kuşa.

İlyada

9 Beğeni

Bütün yaşamım boyunca başka zamanlara ve başka yerlere ilişkin bir farkındalığım olagelmiştir. İçimdeki öteki kişilerin hep farkındayım.
Jack London - Yıldız Gezgini

8 Beğeni

“Zil sesi şuuruna kızgın bir iğne gibi saplandı.”

Sisle Gelen Yolcu - Jean-Christophe Grangé

3 Beğeni

Dirilmek her zaman kolay olmayabilir.

Richard K. Morgan - Değiştirilmiş Karbon 1

Birinci kısım - Transfer başlangıç.

Çevirmen: Aslıhan Kuzucan

2 Beğeni

Hayret kimse söylememiş…

‘‘Zaman çarkı döner, çağlar gelir ve geçer, geriye anılar bırakır. Anılar efsaneye dönüşür, efsaneler solarak mit olur; onu doğuran çağ tekrar geldiğinde mit bile uzun zaman önce unutulmuştur.’’

Herhangi Zaman Çarkı Kitabı 1. bölümü

20 Beğeni

Bugün neysem, on iki yaşındayken, 1975 kışının o karanlık, buz gibi gününde oldum.

Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini

4 Beğeni

“Yine yalnızız işte. Her şey öyle yavaş, öyle ağır, öyle hüzünlü ki…”

Taksitle Ölüm-Louis Ferdinand Celine

6 Beğeni

Gökten kül yağıyordu

4 Beğeni

Eğer bir gün biri çıkıp da Evrenin hangi nedenle ve niçin burada var olduğunu keşfederse, Evrenin birdenbire yok olacağını ve yerini çok daha garip ve anlaşılmaz bir şeyin alacağını öne süren bir kuram vardır. Bir başka kuramsa bunun zaten gerçekleştiğini ileri sürer.

Evrenin Sonundaki Restoran - Douglas Adams

7 Beğeni

Ben epeyce değinmiştim Zaman Çarkı’na :smiley:

2 Beğeni

“Aşk, kader ve yaptığımız seçimler hakkında bildiklerimi öğrenmem çok uzun sürdü, dünyanın pek çok yerini dolaşmam gerekti ama hepsinin özünü bir anda, bir duvara zincirlenmiş halde işkence görürken kavradım.”
SHANTARAM G.D.Roberts

3 Beğeni

Hava yine kararmıştı. Yoltaşı Hanı’nı sessizlik bürümüştü ve bu üç kısımlı bir sessizlikti.
Rüzgarın Adı/Patrick Rothfuss

Privet Drive dört numarada oturan Mr ve Mrs Dursley, son derece normal olduklarını söylemekten gurur duyarlardı, sağ olun efendim.
Harry Potter ve Felsefe Taşı/ J.K. Rowling

Koralin kapıyı eve taşındıktan kısa süre sonra buldu.
Koralin ve Gizli Dünya/ Neil Gaiman

Önce renkler.
Sonra insanlar.
Ben genellikle böyle görürüm.
Ya da en azından böyle görmeye çalışırım.

Kitap Hırsızı/ Markus Zusak

10 Beğeni

Eru vardı , Tek olan; Iluvatat derlerdi adına Arda’da ve o önce Ainur’u yaptı,kutsal olanları,bunlar zihninin evlatları idiler,ve sair hiçbir şey yaratilmadan evvel onunla birlikteydiler .Ve konuştu onlarla,ezgiler sundu;ve onlar önünde şarkılar söylediler, ve o memnun oldu. Lakin uzunca bir müddet her biri bir başına söyledi şarkısını, ya da birkaçı birlikte belki, kulak verip dinlerken diğerleri; her biri sadece Iluvatar’ ışığının geldikleri parçasına vakıf oldular, ve kardeşlerini anlatırken olgunlaştilar,lakin yavaşça. Her halükarda, dinledikçe derinleşti kavilleri ve yükseldiler uyum ve ahenkle .

Silmarlion (47 . Sayfa)

4 Beğeni

“Kasvetli, fırtınalı bir bahar öğleden sonrasıydı. Londra Kenti, eski Kuzey Denizi’nin kurumuş yatağı boyunca küçük bir madenci kasabasını kovalıyordu.”

Yürüyen Kentler - Philip Reeve

3 Beğeni

Yaralar vardır hayatta, ruhu cüzzam gibi yavaş yavaş ve yalnızlıkta yiyen, kemiren yaralar.

Kör Baykuş / Sadık Hidayet

2 Beğeni

“Mine has been a life of much shame.”

Osamu Dazai - No Longer Human

3 Beğeni

( haaaaaaahahahaeheahahaha) EN SEVDİĞİM.

Ben yazacaktım yahu.