10 Bin Kitapyurdu Kullanıcı Hesabı Bilgisayar Korsanları Tarafından Çalınmış Olabilir

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/kitapyurdu-kullanici-hesaplari-calinma/Bilgisayar korsanları bu defa kitap kurtlarını hedef almış görünüyor. Ekşi Sözlük’te bir kullanıcının ortaya attığı iddiaya göre, Kitapyurdu adlı dijital kitap satış sitesine üye olan 10 bin kullanıcının hesapları çalınmış durumda. Türkiye’nin en popüler çevrim içi kitap satış sitelerinden birisi olan Kitapyurdu, bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. Saldırı, sitenin kullanıcılarından birisinin hesabından kendisinden habersiz yapılmış bir… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Artık bu alışveriş sitelerinin de çift adımlı giriş yöntemlerini kullanmaya başlamaları lazım bence. Şifremi değiştirdim size de tavsiye ederim.

1 Beğeni

Zamanında iskilipli atıf paylaşımı yapmışlardı. O yüzden internet alışverişi yapmaya başladığım zaman burasıda alışveriş yapmayacağım yerler arasındaydı. İyi ki hesap açmamışım. Umarım kimse çok mağdur olmaz.

Benim 20k puanlı hesabımı da çalmışlardı kitapyurdu hiç yardımcı olmadı o günden beri alışveriş yapmadım bu siteden.

Arkadaşlar eğer kitapyurdu mailinizi başka bir sitelerde aynı şifre ile kullanıyorsanız onları da değiştirmenizi öneririm. Sözlükteki bazı kullanıcılar Trendyol hesaplarından oyun kodu vs alındığını belirtmiş.

4 Beğeni

Benim hesapta sorun yok.

Bu siteyi kullanmanızı tavsiye ederim. Şİmdiye kadar bilinen hackleme olaylarında açığa çıkan hesapları arattırabiliyorsunuz. E-posta adresinizi ve kullandığınız şifreyi ayrı ayrı arttırabilirsiniz. Listede varsa mutlaka şifrelerinizi değiştirin.

https://haveibeenpwned.com

2 Beğeni