1984.4: Philip Kerr Alternatif Bir Distopya ile Geliyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/1984-4-philip-kerr-alternatif-bir-distopya-ile-geliyor/

Bernie Gunther adlı meşhur dedektif romanları ile tanınan Philip Kerr, şimdi de okurun karşısına 1984.4 adlı alternatif distopyası ile çıkıyor. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Bu kitabı Goodreads’te bulamadım. Link atabilecek olan var mı?

1 Beğeni

Goodreads’te yok. Yazarın kendi sitesinde bile yok bu kitap. Google’a sadece kitabın ismini yazınca da çıkmıyor. Kitabın ismi mi farklı acaba?

3 Beğeni

Kitap ilk duyurulduğunda ben de araştırmıştım ama bulamadım dediğiniz gibi :frowning:

3 Beğeni

Gerçekten çok ilginç bir şekilde Alfa’nın hazırladığı tanıtım metnine uyan bir Kerr kitabı bulmak mümkün değil sanki. Biraz bakındım ve en iyi tahminim daha önce Form Yayınları’nın “Felsefi Bir Soruşturma” adıyla yayınladığı A Philosophical Investigation olabilir bu kitap.

@alfakitap gelip de doğru bilgiyi verirse ne güzel olur tabi.

3 Beğeni

https://eksisozluk.com/entry/108809156

Böyle bir entari var kitap hakkında. o_O

2 Beğeni

İşi gücü bıraktım kitabın aslını bulmaya çalıştım ama yok. Google’a yazmadığım şey kalmadı. Philip Kerr’in 1984 romanını temel alan, 1984’ten bahsettiği bir kitabı yok. Nasıl oluyor da sadece Türkiye’de yayınlanıyot sadece? Yukarıdaki ekşi sözlük entrysine de inanmadım.

Adam Fawer’ın son iki romanının da İngilizcesi yok ama bu bilinen bir şey. Kendisi söyledi.

Ama Kerr, çok ünlü vir yazar, nasıl sadece biz bilebiliriz bu romanı?

Hayatımda hiç Kerr okumadım ama bu meseleyi deli gibi merak ediyorum.

3 Beğeni

Ben Alfa’ya bu konu ile ilgili mail atmıştım ama cevap gelmedi. Ne diyeceklerini çok merak ediyorum. Hayalet bir kitap oldu bu benim için :smile: Belki Instagram ya da Twitter kullanan arkadaşlar da sıkıştırırsa aslını öğreniriz.

1 Beğeni

1 Beğeni

Bu gönderi Rıhtım halkı tarafından rahatsız edici bulundu ve geçici olarak gizlendi.

Alman Yayıncıdan gelen mesaj ;

Özeti : Philip Kerr vefat etmeden hemen önce metini bizzat kendisinden almışlar ve henüz İngilizce baskısı bile yapılmamış.

Sanırım ilk kez Türkçe olarak basılmış kitap :slight_smile:

10 Beğeni

Çok teşekkürler :+1: Devam kitabı da yine aynı şekilde ilk kez Türkçe olarak basılabilir şeklinde düşünebiliriz sanırım. Kitabın basılı halinin dünyada ilk defa bizde olması çok şaşırtıcı gerçekten.

3 Beğeni

Ve bunu reklam aracı olarak bile kullanmamışlar. Çok ilgi çekici bir reklam olurdu aslında.

4 Beğeni

Evet haklısınız. Ama Alfa’nın maşallahı var çok hızlı basmış kitabı :smiley:

3 Beğeni

Dead man tell no tales derlerdi, demek ki öyle değilmiş.

1 Beğeni

Teşekkürler. En sonunda içim rahatladı.

1 Beğeni

Taklitler aslını yaşatır.

Kitap kendi ülkesinden önce, hak sahiplerinin de izniyle Türkçe’de basıldı. Goodreads’e de ekledik

6 Beğeni

Philip Kerr’in ölmeden önce yazdığı son kitap. Hak sahiplerinin de izniyle ilk defa Türkçe’de basıldı

1 Beğeni

Yok yok, oldukça reklamını yapacağız :slight_smile:

3 Beğeni