2000 Sonrası Öykücüleri

Burada 2000 sonrası öykücülerden kitap önerileri biriktirelim mi? Araştırmada kolaylık sağlar.

Ben iki kitapla başlatmak istiyorum:

Mehmet Erte - Bakışın Kirlettiği Ayna

Çok karanlık zamanlarda okumuştum, bir o kadar karanlıkla karşılık veren bir kitap. Hatta ileri gidip ince sırtlı bir tuğla kitap olduğunu bile söyleyebilirim. Mehmet Erte’nin yanlış bilmiyorsam ilk nesir kitabı, bundan sonra çıkan “sahte” adlı bir kısa romanı ve “arzuda bir sapma” adlı bir öykü kitabı daha var.

B. Nihan Eren - Yavaş

Bakışın Kirlettiği Ayna’nın tam aksine bizi birbirimize bağlayan şeylere dair kasaba öyküleri. Nihan Eren’in “kör pencerede uyuyan” ve “hayal otel” adlı iki öykü kitabı daha bulunuyor.

1 Beğeni

Şöyle bir ekran görüntüsü kaydetmiştim zamanında (Gazeteduvar sanırım, tam olarak ismini bilmiyorum):

Türk yazar çok okumuyorum ama okuyana yardımcı olur belki.

2 Beğeni

Ne zamandan bu ekran kaydı?

3 Ağustos 2020 diyor. Tabii o tarih bu listeyi kaydetmek isteyip de kaydettiğim tarih olabilir, belki çok önceden paylaşılmıştır o sitede. Emin değilim.

Gazete Duvar Kitap sayı 4 sayfa 4-5

3 Beğeni

Muhtemelen sizden “araklamışımdır” :slight_smile:. Teşekkürler.

1 Beğeni

Gazete Duvar dediğiniz için Google: duvar kitap+2000+öykücüler + vs vs yazarak buldum. Şansıma ilk baktığım sayıda buldum.

1 Beğeni

Rıhtım Kamarası’nda yaptığınız bir paylaşım olarak da görmüş olabilirim. Tam hatırlamıyorum.

1 Beğeni