2018 British Fantasy Awards Galipleri Belli Oldu


(M. Ihsan Tatari) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/2018-british-fantasy-awards-galipleri-belli-oldu/British Fantasy Awards’ın bu seneki kazananları açıklandı. Bu yıl bütün büyük ödülleri toplayan N.K. Jemisin bir ödül daha kazandı. (DEVAMI…)


#2

Durun tahmin edeyim kesin N. K. Jemsin kazandı .


#3

Sanırım ödül vermeyeni bir köşeye geçirip dövüyorlar.


#4

Yani ne var anlamıyorum su kadında Oathbringer dururken bu kadın nasıl ödül kazanabiliyor ?


(Hüseyin gök) #5

Çogu okurda brandon sanderson’u abartıyor. Onun saglam bir ödül alabileceği muamma gibi. Bana kalırsa aşırı Türk okurlar tarafından şişirilen bir yazar


(Yasin) #6

Joe Hill de ödül kazanmış en iyi koleksiyon dalında. Kitapta sanırım dört uzun öyküsü yer alıyor. İthaki bunu da çevirecek umarım. Korkunun yükselen sesi. Boynuzlar romanını okuyup çok beğenmiştim. Gerçi korkudan ziyade fantastik-romantik bir kitaptı ama çok güzeldi. Neil Gaiman’ın Öyküler derlemesindeki öyküsü ise harikaydı.


(Hüseyin gök) #7

Stephen king ve oglu sadece korku yazarı demi. Nedense ben hiç bir kitabına ısınamadım🙄


(Yasin) #8

Aslında sadece korku yazarı olarak sınıflandırmamak lazım. King polisiye de yazmıştır fantastik de. Kaldiki Esaretin Bedeli gibi müthiş bir filme kaynaklık eden hikayeyi de o yazmıştır. Yazarı sevemediysen diyecek bir şeyim yok ama her yazdığı aynı kalitede olmasa da sevenleri için müthiş bir yazar olmayı hala sürdürüyor. Sevmek içinse Medyum-Hayvan Mezarlığı-Tepki-Christine-Çağrı kitaplarından birini, eğer olursa ikisini okuyup öyle karar vermek lazım kanımca.

Joe Hill de korku ve kara fantazya türünde yazıyor daha çok. Aslında korku türü denince insanların aklına kitabın korkutması geliyor. Açıkçası ellinin üstünde korku türünde roman, hikaye kitabı okudum ve korktuğum birtek Hayvan Mezarlığı’dır. Lisedeydim ve gece tuvalete gidememiştim köyde :sweat_smile:. Korku türünü kendi açımdan sevmemin sebebi doğaüstü olayların bir kurgu içerisinde hoşuma gitmesi ve kitapta yaratılan dehşetin, korkunun, gerilimin kitap karakterlerini sıkıştırıp onları çareler aramaya itmesi, çare bulunamaması çoğu zaman. Bir tehlike karşısında insanların birleşmesi, düşmana karşı ortaya konulan çaba , bazen de kötülüğün kaynağının insanları birbirine düşman etmesi vs vs.

Tekin olmayan şeyler okumayı seviyorum. Çünkü kurgu olduğunu bildiğim için, görece güvenli kendi yerimden bu tip kitapları okumak zevk veriyor. Tıpkı korku filmi izlemek gibi. Tek farkla ki, herkes korku filmi izler (hemen hemen herkes) ama çok az kişi korku türünde kitaplar okur(genele vurduğumuzda çok az).


#9

Bizde de hala Dex, N. K. Jemisin’i esir alakoysun. Nefret ediyorum Doğan grubundan. Bir kitabı çıkarıyorlar diye seviniyoruz, üstelik yazım yanlışlarıyla dolu olmasına rağmen göz ardı ederek. Ona da devam etmiyorlar. :slight_smile: Lütfen Dex sadece vampir, melek kitapları falan bassın zahmet olmazsa.


(Cem) #10

20 sene sonra…

N.K. Jemisin Ödülü:

  • Kazanan: N.K. Jemisin

(Yasin) #11

Bu harikaydı dostum :grin::grin::grin:


#12

Dex’in seriyi çöpe atacağını bilesem ilk kitabı almazdım. Belki bölye ödül mödül çok alırsa 2. 3. kitabı çıkarırlar :slight_smile:


(Emre Aygün) #13

Basacağız, bir sonraki Joe Hill kitabımız o olacak.

Stephen King korku, fantastik, polisiye ve bilimkurgu yazarı. Korku ağırlıklı. Joe Hill’in de ondan aşağı kalır yanı yok yani tür konusunda. Örneğin İtfaiyeci hem bilimkurgu hem korku. Çizgi roman serisi Locke & Key hem fantastik hem korku.

Yahu okumadan konuşmayı amma çok seviyorsunuz.


(Yasin) #14

Müthiş,müthiş kitaplar basıyorsunuz gerçekten. Tekrar teşekkür ederim. Altın Kitaplara kalsa İtfaiyeci’yi asla göremezdik.


#15

Husey yavrum yapma gencecik cocuksun , kiydirtma kendine☺