2018 Goodreads Okur Ödülleri Sahiplerini Buldu

(M. Ihsan Tatari) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/2018-goodreads-okur-odulleri-sahiplerini-buldu/

Goodreads’in her sene düzenlediği geleneksel okur ödüllerinin bu yılki galipleri açıklandı. Sevdiğimiz yazarlar da ödüllerde kendilerine yer buldu. (DEVAMI…)

(Alper) #2

Kral’ın kitapları umarım iyi bir çeviri ve baskı ile kısa zamanda gelir…

(Serhat) #3

Bende diyordum biri bu konuyu açsa diye iyi oldu. Bir kaç kategori için oy kullanmıştım bende. Bana göre süpriz olan Stephen King’in Polisiye dalda ödül alması oldu. :slight_smile: :slight_smile:

(Alper) #4

Bill Hodges üçlemesi de Polisiye . King okurları beğendi mi bilmiyorum ama ben üçlemeyi sevmiştim.

(M. Ihsan Tatari) #5

Ben her sene oy kullanıyordum ama bu yıl nedense hiç içimden gelmedi. Yazarlara değil, kitaplara göre oy vermeyi seviyorum. Okumadığım kitaba sırf yazarını seviyorum diye oy vermek biraz haksızlık oluyor :slight_smile:

@periyodiknesriyat seviyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bay Mercedes’in dedektife yazdığı mektubu çevirmişti hatta.

Kızıl Yükseliş ilk kez Yılın En iyi BK ödülünü alamadı. Şaşırdım ama V.E. Schwab için sevindim. Vahşi kitabını aldım ancak henüz fırsat bulamadım okumaya. Pegasus’un yazarı harcadığını düşünüyorum, umarım haklıyımdır. Shades of Magic serisi de çıksa bari ben okuyana kadar. :slight_smile::relieved:

(Emre Can Doğan) #7

Büyük büyük yeğen ne oluyor? Önceki haber bağlantısına da tıkladım ama aynı şekilde yazıyordu. :confused:

(M. Ihsan Tatari) #8

Torununun torunu olunca “büyük büyük büyük torunu” diyoruz ya hani. Onun yeğenlisi :smiley: İngilizcesi “the great-grandnephew of Bram Stoker” olarak geçiyor.