2018 Yılın EN'leri Oylamasında Kazananlar Belli Oldu!

(Kayıp Rıhtım) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/2018-yilin-enleri-oylamasinda-kazananlar-belli-oldu/

Kayıp Rıhtım okurları 2018’in EN iyilerini belirledi. 40 kategoride toplamda 3,500’den fazla oyun kullanıldığı okur anketimizin sonuçları an itibarıyla yayında! (DEVAMI…)

(M. Ihsan Tatari) #2

Bu vesileyle başta kazananlar olmak üzere 2018 yılı içerisinde birbirinden kıymetli eserlerle hayatımıza renk katan herkese buradan emekleri için kocaman bir teşekkürler. Oy kullanan, aday belirten tüm takipçilerimize de ayrıca teşekkürler :slight_smile:

(Barışcan Bozkurt) #3

Bazı izlenimlerim:
Bazı kategorilerdeki oy sayısı geçen seneye kıyasla ikiye katlanmış neredeyse.

En iyi fantastik kitaplarda geçen sene 1. olan Andrzej Sapkowski, 2. G.R.R Martin’di. Yine aynı şekilde. :smile:

Vakıf yine birinci. Bu sene devam kitapları gelirse -umarım gelir- 2019’da da birinci olarak görürüz gibi geliyor.

(Umut Özak) #4

Sonuçlar genel olarak şaşırtmadı, ilk 3’e girenler gerçekten çok iyiler. Çok güzel bir iş yapılmış, gayet güzel bir anket ortaya konulmuş. Özellikle İthaki Yayınları’nı tebrik etmek lazım. 2018’de harika işler yaptılar ve 2019’a da çok iyi başladılar. Kendilerine inancım tam. Tebrikler İthaki! :heart_eyes::heart_eyes:

Not: Anketin yapılmasında ve sonuçların ortaya konulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

(Hiçliğin bekçisi…) #5

Geçen seneye göre bu sene daha fazla katılım olmuş gibi geldi bana. Gerçekten güzel bir anket oldu. Bazı ketegorilerdeki sonuçlar beni şaşırtmadı dersem yalan söylemiş olurum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

(Attila Şanbay ) #6

Kategorilerde aday gösterilen diğer yazar arkadaşlarımı tebrik ederim. Vordonisi Kayıp Ada adlı romanımı okuyan, oylamaya katılma zahmeti göstererek beni seçen okur arkadaşlarıma ve de alanında en özenli ve yetkin gördüğüm kıymetli Kayıp Rıhtım ailesine çok teşekkür ederim. Sevgiler…resim|289x500

(Sezai Ozden) #7

Kayıp Rıhtım ailesine bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz. Bu organizasyon, zihnimizi açıyor, içinde bulunduğumuz hızlandırılmış yaşantımızda neleri gördüğümüzü neleri kaçırdığımızı bizlere tekrar hatırlatıyor. Her şeyin ötesinde böyle bir listede herhangi bir dalda aday gösterilmek bile başlı başına gurur kaynağı olurken, bir birincilik ve bir ikincilik tatmanın tadı tarif edilemez. Yerli Bilimkurgu Yükseliyor ailesi olarak sizleri tebrik ediyoruz. Bizlere oy verenlere de kucak dolusu sevgiler…

(Hatice Dırmıkcı) #8

Çok severek takip ettiğim Kayıp Rıhtım’da düzenlenen bir ankette en iyiler arasında seçilmek beni inanın çok gururlandırdı. Hem anketi düzenleyen hem de okuyup beğenen herkese de buradan çok teşekkürler…:tiger:

(Kemal Küçükgedik) #9

Düzenleyen, katılan, oy veren herkese çok teşekkürler.

Öncelikle bu yıl kavga çıkmadığı, kimse Sineklerin Tanrısı’na kurban edilmediği için herkesi tebrik etmek isterim. Nice anketlerde keyifle buluşmak ve eğlenmek dileğiyle.

(Cem) #10

“Niye ben aday değilim!!! Foşik Rıhtım :(((((((” olmadığı nice yıllara. :yum:

(Hazal Çamur) #11

Geçen seneye göre katılımın daha da arttığı bir anket oldu :slight_smile: Kazananları tebrik ederim. Özellikle yerli ayağında çok güzel gelişmeler var. Ne mutlu! Ama bazı açılardan da katedilecek çok yol var. Hem okur, hem de yayınevleri açısından.

Unutulmamalı ki adayı gösteren de okur, oyu veren de. O nedenle umuyorum ki önümüzdeki sene daha büyük bir çeşitliliğin olduğu, aynı markaların çatısı altında toplanmamış sonuçlar görürüz.

Çeşitliliğin katlanarak arttığı yepyeni bir yılı ve anketi heyecanla bekliyorum :slight_smile:

(Ufuk ) #12

Yazan, okuyan, emeği geçen herkese içten teşekkürlerimle… Muazzam bir çalışma. Kayıp Rıhtım’ın edebiyat dünyasındaki farkı her yerde kendini belli ediyor gerçekten.

İnşallah bu ödüllerin elden teslim edildiği, oyların yüzbinleri bulduğu, törene davetiye bulabilmenin imkansız olduğu günleri de görürüz… (Seneye mesela? :D)

Teşekkürler Kayıp Rıhtım Ailesi!