2019 Kayıp Rıhtım Yılın EN'leri Oylaması Sonuçlandı

Kitap kulübü başlığı üçüncü olmuş. :scream: Tamamen dalgasına, büyük ihtimalle sonlara oynayacağı düşüncesiyle önermiştim ahahah. Büyük ihtimalle anketi öylesine dolduranlar kitap kulübü yaeee diye oy basmıştır.

2 Beğeni

Ben tercihlerimi yaparken okuduğum kitaplar üzerinden yapmıştım. Okumadıklarım için herhangi bir tercih yapmamıştım. Muhtemelen diğer aday olan kitaplara göre Asi kitabı kayıp rıhtım okurlarınca daha fazla okunan bir kitap olmuş. 2. olan kitapla arasında oy farkı da çok.

Bu arada @Agape ödül almaya smokinle mi geliyorduk.

3 Beğeni

Vay beeeeeee. Birinci olmuşum. Şu daraldığım günlerdr muhteşem bir sevinç kaynağı oldu.
Herkese teşekkür ederim. :sweat_smile:

7 Beğeni

Açıkçası o kategoride oy kullanmadım. Ben sadece konuşulandan yola çıkarak varsayımda bulunmuştum ama Asi gözüme nedense çok takılmamıştı. O yüzden de biraz şaşırdım.

Ödül almaya kurbağa kostümüyle gelinecek. :buyucu:

@Nemo Açıkçası açık ara gördüğüm ve en faydalı olan Kitap Kulübü’ydü. Katılımın ahım şahım olmadığını ben de gözlemliyorum ama gerek konuk ettiği yazarlar gerekse içerik bakımından en faydalı ve okuyucunun zihnini açan bir kulüp. İkinci olmasını bekliyordum aslında.

5 Beğeni

Bir dakika, ben değil miyim o? Gözlerim yanıltmıyorsa ben olabilirim.

Ne desem, bilemedim. Hey gidi… Oy kullanan ve kullanmayan herkese teşekkürlerimi sunarım. Forum’a yeterince katkı yapabiliyorsam benim için yeterlidir :slightly_smiling_face:.

4 Beğeni

Beni de sevindirdiniz, kim oy verdiyse elleri dert görmesin <3 aday gösterenlerin de elleri dert görmesin. Çok tatlı bir şey. Bir de benim için önemli bir sonuç ve küçük bir şey değil. Hoşuma gitti :smiley:

8 Beğeni

Bütün Kayıp Rıhtım ahalisine teşekkür eder ve ödül kazanan herkesi tebrik ederim.

5 Beğeni

En çok oyu Stephen King - Yabancı kitabı almış. HAT ve Ahmet Ümit genel ülke okur profiline benzer şekilde ilk sırada yer almış.

Anlaşılan İş bankası Fantastik ve Bilim Kurgu basıyor olsa, anketten 1. yayınevi olarak çıkarmış. İş Kültür özellikle 4 dizi ile forum olarak hepimizin takibinde.

İthaki en çok kızdığımız ama görülen o ki hala beklentilerimiz olan yayınevi. Umarım bu sene o beklediğimiz serilerin devam kitaplarını basarlar.

Kendisi forumda yok ama @Asli_Dagli 'yı iki kategoride ilk sırada olması nedeniyle tebrik ediyorum.

9 Beğeni

En iyi bilimkurgu ve Marie Lu. Başka bir şey demiyorum.

2 Beğeni

Açıkçası son bir haftaya kadar öndeydi de. :slight_smile: Ne olduysa ondan sonra bir baktım ikinci olmuş. Gerçekten İş Bankası kalitesinden ödün vermeden fantastik ve bilimkurgu alanına girseydi sanırım çoğu kişi mutlu olurdu.

İthaki konusunda bence okur üçe ayrıldı. Bir kesim kesinlikle karşıt, bir kesim kesinlikle seviyor, diğerleri de duygusal olarak yaklaşanlar.

4 Beğeni

kazanan herkesi tebrik ederim :smiley: 2020 içinde rıhtımın yönü nerelere dönecek merak etmekteyim, takipteyiz :slight_smile:

1 Beğeni

Sonuçlar hayırlı olsun. Kazananları tebrik ederim.

@Asli_Dagli için güzel bir jest yapmışız. Hak ediyordu. Hoşuma gitti.

@vector arkadaşımızı tanımıyorum benim eksikliğim heralde. Kendisini daha dikkatli takip edeceğim.

4 Beğeni

Kaç gündür uyumuyordum müsaadenizle kış uykusuna yatabilirim artık😂

2 Beğeni

Yabancı bilimkurgu, yabancı fantastik kurgu ve yerli bilimkurgu kategorilerini tam tahmin ettim😎 Sadece yerli bilimkurgu roman dalında ikinci eseri birinci olur diye düşünmüştüm

1 Beğeni

Atiye, Kendine Müzisyen ve İthaki gibi birincilikler can sıkıcı, irite edici.

6 Beğeni

İş Bankası gerçekten kaliteden ödün vermiyor ama. O yüzden, dürüst olmam gerekirse İş Bankası bilimkurgu ve fantastik yayınlarsa çok sevinirim :smiley:

5 Beğeni

Hayırlı olsun herkese. Bazı tercihler garip geldi ama çokta şaşırmadım.

2 Beğeni

Oy verirken isimlere bakıp, hep kadınlara oy vermeye gayret gösterdim. Kadınları her alanda daha çok görmek istediğim için, bu şekilde oy vermeyi uygun gördüm. Verdiğim karardan da gayet memnun oldum.

Hayırlı olsun. Başarılarınızın devamını dilerim.

5 Beğeni

165 oyla Yılın Üyesi kategorisinde altıncı sırada yer almışım. Bu, balkon yazışması gerektirir:

Öncelikle, beni Yılın Üyesi kategorisinde aday gösterenlere, sonrasında da oylarıyla destekleyenlerini esirgemeyenlere, son olarak da tarafıma oy vermenin kıyısından dönenlere, teşekkürü bir borç bilirim.

Bu, başarısızlık gibi görülebilir. Ama değil. Bu, halkımızdan bize gönderilen net bir mesajdır. İçeriğiyse açıktır. Biz de bu mesaja kulak vereceğiz. Hizmete devam, yeni içeriklere devam, karamsarlığa devam,… Devam! Evet, devam!

[NOT: Gelecek seçimler için şimdiden hazırlıklara başladım :rofl:]

3 Beğeni

42 sayfalık sınır 102 oldu galiba artık. :joy:

2 Beğeni