2019 Kayıp Rıhtım Yılın EN'leri Oylaması Sonuçlandı

Ne desem bilemedim, herkese teşekkür ederim. Bu oylamadan aldığım gazla mahalli seçimlerde muhtar adayı olmayı düşünmeye başladım :slight_smile:

Çok iyi hatırlamıyorum :slight_smile: ama bir çok kategoride oy verenler ile aynı tercihleri yapmışım gibi.

9 Beğeni

Kurbağa olarak girememiş olman çok üzdü. Kurbağaya döndüğün bir vakit açıklansaydı daha mutlu olurdum. :smiley: Tebrik ederim. :frog:

4 Beğeni

Kurbağa köyümüzün muhtarı @Ufuk cadıya karşı bizi “gaza” getirmezse, kurbağa olmama daha 1-2 mevsim var gibi. :slight_smile:

3 Beğeni

Sonuçlardan memnun olmadığım yerler var ama şaşırtanlar da var. Marie Lu’nun Asi kitabının açık ara önde olması şaşırttı mesela.

Forum üyelerinde bir ara dedim ki üç, dört kişi birinci olacak herhalde. :smiley: Herkes eşit gidiyor filan. Sonra aralar açılmaya başlayınca şaşırtıcı sonuç çıktı. @Ozgurce gibi bir kurbağalar kurbağasının birinci olmasını hiç sevemedim. :crazy_face:

En iyi kurgu dışı eser kategorisinde Ursula’nın bir oyla ikinci olması da üzdü.

Kayıp köşeler yazısında Fantastik Geziler’in birinci olmasına da çok sevindim. Bir ara Roma olan da üçüncüydü ama dördüncülükte kaldı.

Genel olarak baktığımda çoğu adayım kendine yer buldu. Bulmayanlardan bazıları üzdü. :slight_smile:

@Ufuk konusuna gelecek olursam uzun süreli kurbağa olmanın yarattığı humma yüzünden biraz rahatsızlandı. Bunda benim parmağım kesinlikle, zinhar, kat’iyen, asla, belki, biraz bulunmamaktadır. :buyucu:

5 Beğeni

Dereceye giren herkesi tebrik ederim arkadaşlar :slight_smile:

7 Beğeni

Bana oy vermeyen herkesi kınıyorum.

9 Beğeni

Buna ben de azıcık üzüldüm. :slight_smile: Ama neticede son üç senedir Ursula ile birlikte en iyi kurgu dışı kategorisinde yer almak beni çok mutlu etti. :slight_smile: Teşekkür ederim!

5 Beğeni

Kitap kulübü başlığı üçüncü olmuş. :scream: Tamamen dalgasına, büyük ihtimalle sonlara oynayacağı düşüncesiyle önermiştim ahahah. Büyük ihtimalle anketi öylesine dolduranlar kitap kulübü yaeee diye oy basmıştır.

2 Beğeni

Ben tercihlerimi yaparken okuduğum kitaplar üzerinden yapmıştım. Okumadıklarım için herhangi bir tercih yapmamıştım. Muhtemelen diğer aday olan kitaplara göre Asi kitabı kayıp rıhtım okurlarınca daha fazla okunan bir kitap olmuş. 2. olan kitapla arasında oy farkı da çok.

Bu arada @Agape ödül almaya smokinle mi geliyorduk.

3 Beğeni

Vay beeeeeee. Birinci olmuşum. Şu daraldığım günlerdr muhteşem bir sevinç kaynağı oldu.
Herkese teşekkür ederim. :sweat_smile:

7 Beğeni

Açıkçası o kategoride oy kullanmadım. Ben sadece konuşulandan yola çıkarak varsayımda bulunmuştum ama Asi gözüme nedense çok takılmamıştı. O yüzden de biraz şaşırdım.

Ödül almaya kurbağa kostümüyle gelinecek. :buyucu:

@Nemo Açıkçası açık ara gördüğüm ve en faydalı olan Kitap Kulübü’ydü. Katılımın ahım şahım olmadığını ben de gözlemliyorum ama gerek konuk ettiği yazarlar gerekse içerik bakımından en faydalı ve okuyucunun zihnini açan bir kulüp. İkinci olmasını bekliyordum aslında.

5 Beğeni

Bir dakika, ben değil miyim o? Gözlerim yanıltmıyorsa ben olabilirim.

Ne desem, bilemedim. Hey gidi… Oy kullanan ve kullanmayan herkese teşekkürlerimi sunarım. Forum’a yeterince katkı yapabiliyorsam benim için yeterlidir :slightly_smiling_face:.

4 Beğeni

Beni de sevindirdiniz, kim oy verdiyse elleri dert görmesin <3 aday gösterenlerin de elleri dert görmesin. Çok tatlı bir şey. Bir de benim için önemli bir sonuç ve küçük bir şey değil. Hoşuma gitti :smiley:

8 Beğeni

Bütün Kayıp Rıhtım ahalisine teşekkür eder ve ödül kazanan herkesi tebrik ederim.

5 Beğeni

En çok oyu Stephen King - Yabancı kitabı almış. HAT ve Ahmet Ümit genel ülke okur profiline benzer şekilde ilk sırada yer almış.

Anlaşılan İş bankası Fantastik ve Bilim Kurgu basıyor olsa, anketten 1. yayınevi olarak çıkarmış. İş Kültür özellikle 4 dizi ile forum olarak hepimizin takibinde.

İthaki en çok kızdığımız ama görülen o ki hala beklentilerimiz olan yayınevi. Umarım bu sene o beklediğimiz serilerin devam kitaplarını basarlar.

Kendisi forumda yok ama @Asli_Dagli 'yı iki kategoride ilk sırada olması nedeniyle tebrik ediyorum.

9 Beğeni

En iyi bilimkurgu ve Marie Lu. Başka bir şey demiyorum.

2 Beğeni

Açıkçası son bir haftaya kadar öndeydi de. :slight_smile: Ne olduysa ondan sonra bir baktım ikinci olmuş. Gerçekten İş Bankası kalitesinden ödün vermeden fantastik ve bilimkurgu alanına girseydi sanırım çoğu kişi mutlu olurdu.

İthaki konusunda bence okur üçe ayrıldı. Bir kesim kesinlikle karşıt, bir kesim kesinlikle seviyor, diğerleri de duygusal olarak yaklaşanlar.

4 Beğeni

kazanan herkesi tebrik ederim :smiley: 2020 içinde rıhtımın yönü nerelere dönecek merak etmekteyim, takipteyiz :slight_smile:

1 Beğeni

Sonuçlar hayırlı olsun. Kazananları tebrik ederim.

@Asli_Dagli için güzel bir jest yapmışız. Hak ediyordu. Hoşuma gitti.

@vector arkadaşımızı tanımıyorum benim eksikliğim heralde. Kendisini daha dikkatli takip edeceğim.

4 Beğeni

Kaç gündür uyumuyordum müsaadenizle kış uykusuna yatabilirim artık😂

2 Beğeni