2019 Locus Ödülleri Finalistleri Açıklandı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/2019-locus-odulleri-finalistler/

Locus Ödülleri’nin bu yılki adayları belli oldu. Stephen King’den Ursula K. Le Guin’e dek pek çok tanıdık isim listelerde yer aldı. (DEVAMI…)

6 Beğeni

İlk bakışta resmi gördüm ve “ütü” sandım. :rofl: Baya ütüye benzettim ama tabi uzay mekiği olma olasılığının kesin olduğu kararına vardım ama beynim bunu biraz yavaş kabullendi. :smiley:

Adaylara gelecek olursam “Tüm Sistemler Çöktü” okuduktan sonra kalben Martha kazansın istiyorum ama mantıklı olursam diğerlerine dair hiçbir bilgim yok ve haksızlık ediyorum. :roll_eyes:

Diğer yandan Ursula’m kazansın istiyorum. Mantıklı bakacak olursam mantıklı bakmak istemiyorum ve duygusal yaklaşmak istiyorum. Hıh…:face_with_raised_eyebrow:

Son olarak aday gösterilen bunca yazardan bizlerin sadece bir avuç kadarını bilmemiz bir kez daha cahil hissetmeme neden oldu. Neler kaçırıyoruz? Bunlar kim? Bu beni üzüyor…:cry:

6 Beğeni

Ben bu ülkede yaşadığım halde “Altın Portakal” adaylarını bilmiyorum, Locus adaylarını nereden bileceğiz.

Benim Locus ödülleri listem:

En İyi Yayıncı: İthaki
En İyi forum: Kayıp Rıhtım
En İyi Moderatör: Agape
En iyi Çevirmen: Aslı Dağlı
En iyi Habercilik ödülü . mit
En İyi Kayıp Rıhtım Üyesi: Alper
En İyi Yemek: Pilav kuru fasulye

Her şey çok güzel olacak Good Luck Stephen King :slight_smile:

5 Beğeni

Portakal orada kal. En iyi yemek: Tabii ki Makarna. :crazy_face:

2 Beğeni

Bence bunlar iyi günlerimiz. Birkaç sene önce ödül haberlerinde bir tane yazarı ya tanırdık ya tanımazdık. Şimdi en azından tanıdığımız daha çok isim var. Bazılarının kitaplarını okumuşuz, o bile büyük bir gelişme. Hatta Stephen King’in kitabı basıldı bile :slight_smile:

Ben buna benzer bir cevabı daha önce de yazmış mıydım ya? Deja vu yaşadım birden :thinking:

5 Beğeni

Makarna kötü yemek diyenlere askerde ördek yürüyüşü yaptırırlar.

Portakal orada kal deyince yıllarca bir şarkının, kiminle gittiysen orada kal sözünü kiminle gittiysen portakal diye anlamış ve söylemiştim.

1 Beğeni

Fırsat buldukça bu konuda sitem ediyorum ki belki birileri görür de daha çok yazarla tanışma fırsatımız olur. :sweat_smile: Böyle böyle çoğalacak diye umut ediyorum. Stephen King ise @alper 'in uzmanlık alanı. :smiley:

@alper İyi yapıyorlarmış. Ben olsaydım neler neler yapardım. Fiuuu… Portakal anına iyi güldüm ve aklıma babam geldi. :smiley: Teoman’ın şarkısını dinliyoruz arabada “Bir kar tanesi ol, kon dilimin ucuna” diyor. Babam onu bir süre “Bom bilimin ucuna” diye söyledi. Sonra bir gün bana dedi ki “Kızım bu ‘bon bilimin ucuna’ ne demek?” dedim “Baba o ‘kon dilimin ucuna’ olmasın sakın?” O da bana hak verdi. :smiley:

4 Beğeni