2019 Okuma Listelerimiz

(Hazal Çamur) #42

Okuyan her insanın laneti değil mi bu :slight_smile: ? Şu konuda yalnız olmanıza bu forumda imkan yok :smiley:

Hadi o sene bu sene olsun!

(m) #43

Liste yapmam ve buna uymam mümkün değil. Bazen oluyor hemen bugün edindiğim bir kitaba başlıyorum bazen de aylar önce aldığım kitap bekliyor oluyor. Tamamen o an ki ruh halimle karar veriyorum. Gözettiğim tek birşey var @GirlofSummer ın da dediği gibi tür değiştirmeye özen gösteriyorum. Ard arda fantastik kitaplar okusam mesela evrenleri olayları karıştırıyorum :sweat_smile:. Bu nedenle araya farklılıklar almak lazım :blush:

(Mustafa Yıldız) #44

Son Tiryaki (Geçtiğimiz sene başladım), Yedikuleli Mansur sıradaki. Mehmet Berk Yaltırık sanırım mart gibi yeni kitap çıkaracakmış ithaki’den onu alıp okuyacağım.
Aslında okuma listem bu kadar 2019 için bundan sonrakiler daha çok kendime temenni diyelim.

• Isaac Asimov’un Vakıf Evreni - İthaki Yayınları’ndan çıktıkça alıp okuyacağım. (İmparatorluk tamamlanır en azından: minimum 3)
  • İhsan Oktay Anar - 2 kitabını okudum geçtiğimiz sene kalanları da bu sene okuyacağım. (Okuması biraz zor bir o kadar keyifli kitaplardı Puslu kıtalar atlası ve Kitab-ül Hiyel: en azından 2-3 kitabını okuyacağım)
  • Ayrıntı Yayınları Bilimkurgu Dizisi - Bunlar böyle sıkıldıkça araya sıkıştırmalık kitaplar diye düşünüyorum. Öyle bekliyorlar köşede (5 minik kitap var zaten )
  • İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi - Sadece 2 tanesini okudum. Seriyi kütüphanemde tamamlayıp olabildiğince çok okuyacağım. (Dune tamamlanırsa önceliğim olacak. En az 10 kitap seriden okunacak)
  • Diskdünya - Bu seriye 5 yıldır başlayacağım. O sene neden bu sene olmasın.
  • Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna ve instagram yüzünden memleketlimin eserlerini henüz okumadım. Hazır telifi bitmişken milyon seçenek arasından seçip okuyacağım umarım.(En azından romanları öncelikli olacak: 3 kitap da burda)
  • Oğuz Atay - Bir Bilim Adamının Romanı dışında kitabını okumadım. Tutunamayanlar’ın populeritesi yüzünden okumayı ertelemiştim hep.
  • İthaki Yayınları Modern Serisi - Aradan dikkatimi çeken kitaplar var. Henüz 5 kitap var seride İthaki BK gibi kaçırmak istemiyorum ama seri olarak toplamasam da Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret’i büyük ihtimalle okuyacağım.
  • Güncel çıkan daha fazla kitap.
  • Zaman Çarkı - Bu yıl o yıl mı acaba?

Günde en az 20 sayfa hedefim. Okuduğum kitapların sayfa sayısı ortlama 250 olsa en az 30 kitap hedefim. Tez, askerlik vs derken 30’u bile bulmaz gibi geliyor ama olduğu kadar. Okuyacak o kadar kitap var ki.

(Özgür Kuru) #45

liste filan yapmadım sis soyluyu bitirsem yeter :slight_smile: