2019 Okuma Listelerimiz

Hahah yanlış başlık altına paylaşmışım. İzmir Kitap Fuar’ında alacaklar listesiydi o. Oraya paylaşıyorum şimdi!

1 Beğeni

Aynı konuları bende seviyorum o yüzden zaten kafam karıştı :joy: Özellikle yapay zeka konusu.

1 Beğeni

Vaay :grinning: Listeyi paylaştım diğer başlık altına ama hafızanıza hayran kaldım şu an. İçlerinde tavsiye ettikleriniz olursa lütfen paylaşın.

1 Beğeni

Senin gönderinin altına @Agape yazmış ondan çekinip hatalı konuya yazmıyayım mı dedin? Evet biraz sinirli birisidir dikkat et :joy:

Bkz. Akılçelen başlığı.

2 Beğeni

Listeyi tam doğru belki hatırlayamam, :grinning: Ama büyük kısmı okuduğum veya aldığım okumamı bekleyen kitaplar.

2 Beğeni

Açıkçası şimdi öğrenmiş oldum, iyi ki yapmışım madem durum öyle :grin: O başlığa da bakıyım bir ara! :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Dune
Zaman carki
Diskdünya
Barut Büyücüsü

Önceligim Dune,Zaman çarkı ve Diskdünya.

2 Beğeni

Biraz mı? Ben doğuştan sinir hastasıyım. Şaka değil. :sweat_smile: Lakin hatalı konuya yazanların mesajlarını taşıyorum sadece. Yaramazlık yapanların mesajları da siliniyor. Bir de üşenip karman çorman yazanlar var. O mesajları da düzenliyorum. :smirk:

Bu arada listeyi ben de inceledim ama Shirley Jackson’dan başka aklımda kalan bir şey yok.

4 Beğeni

Yaşlandığımızda forum üyeleri. :joy:

3 Beğeni

Benim için çok uzak bir yaş gibi gelmiyor artık.

1 Beğeni

Yılın yarısı bitti.Ben son zamanlarda istediğim okuma hızında değilim.Sizlerde son durum nedir?
Kimler yazdığı listeleri gerçekleştiriecek?

2 Beğeni

Liste yapmıyorum ama aşağı yukarı haftada 1 kitap bitirmek hedefi koyuyorum kendime. Bu hesapla 20-25 kitap okumalıydım. Ama 10’a bile ulaşamadım :sweat:

1 Beğeni

Ben de her yıl kendime Simyacı ve Kral Katili’ni tekrar okumama hedefi koyuyorum ama asla başarılı olamadım. Simyacı’yı bir nevi ezberledim gibi bana zaman kaybı yaşatmıyor ama Kral Katili :speak_no_evil:
Her kurban bayramında baştan sona okuyup bitiriyorum mutlaka. Acaba postmodern bir klasik koşullanma deneyi içersinde miyim diye düşünmeden edemiyorum. Bütün dünya ete büründüğünde Kwothe’un yolculuğunda ona eşlik etmeye hevesleniyorum.

2 Beğeni

32 kitap okuyabilmişim bu beş ayda. Ayda 8 kitaptan 40 olarak hesaplamıştım. İlk yarıda biraz geri kalmışım okul nedeniyle. Ama şimdi yaz tatili ve sabahtan akşama kadar kitap okuyabilirim. 2019 hedefim 96 kitaptı bakalım tutacak mı?

3 Beğeni

Herkes ihtiyacı kadar okusun, fazlası fakirlere zekat verilsin deniyor ama :thinking:
Bu bayram kaçacak bir şeyim yoktu, kurban bayramı gelince durum güncellemesi yaparım :sweat_smile:

Dune ( +)
Barut Büyücüsü (+)
Zaman Çarkı 5 (+)
DiskDünya (_) :sob: :disappointed_relieved:

Listede olmayıp da okuduğum kitaplar:
Dövmeli Adam
Şah ve Sultan

Olan DiskDünya’ya oldu.

Listeye uymamışım. :joy: Teşekkürler kendim, beni yalancı çıkartmadın. :kissing_heart:

3 Beğeni

Listemde olup da okuduklarım + işaretli.Okuma listemde olmayıp da 2019 yılı içinde okuduklarım ise aşağıda…

KİTAP YAZAR ÇEVİRMEN
Soğuk Deri Albert Sanchez Pinol Yıldız E.Canpolat
Acil Gerçekdışılıkta Maceralar Max Blecher Suat Kemal Angı
Dinler Tarihi 101 Peter Archer Simge Kaytan
Akl-ı Kemal (1.cilt) Sinan Meydan
Mahalleden Arkadaşlar Selçuk Aydemir
Köy Enstitüleri Dosyası Ahmet Özgür Türen
Liseden Arkadaşlar Selçuk Aydemir
Üç Cisim Problemi Cixin Liu Zeynep Özmeral
Karanlık Orman Cixin Liu Zeynep Özmeral
Tipi Vladimir Sorokin Ergin Altay
Kağıt Ev Carlos Maria Dominguez Seda Ersavcı
Çimen Türküsü Truman Capote Filiz Karabey Ofluoğlu
Benim de Söyleyeceklerim Var! Umut Sarıkaya
Girdap Robert Charles Wilson Burak Kara
Tarih Sümer’de Başlar Samuel Noah Kramer Muazzez İlmiye Çığ
Maden Savaşları Doğan Aydal
Benim de Söyleyeceklerim Var! (İki) Umut Sarıkaya
Evrak Kürek (Sektörden Arkadaşlara Giriş) Selçuk Aydemir
Rotasız Seyyah (Yol Hikayeleri) Mehmet Genç
İhtiyar Balıkçı Ernest Hemingway M.Murat Sezer
Van Gogh – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı Michael Howard Meltem Savcı
Çavdar Tarlasında Çocuklar J.D.Salinger Coşkun Yerli
Aylak Adam Yusuf Atılgan
Haşırt Dı Bilekbord Zafer Algöz
Keş On The Teybıl Zafer Algöz
BZRK Michael Grant Engin Karadeniz
Puslu Kıtalar Atlası İhsan Oktay Anar
Kimdir Bu Mitat Karaman Doğu Yücel
Metastaz Barış Terkoğlu,Barış Pehlivan
Tanrı’nın Kapısını Çalan Bilim Carl Sagan Reşit Aşçıoğlu
The Book of M Peng Shepherd Melda Dinçel
Bir Mars Destanı Stanley G.Weinbaum Cihan Karamancı

2019 yılı içerisinde okuduklarım içinde en beğendiklerim ; Soğuk Deri ,Rotasız Seyyah ,Çavdar Tarlasında Çocuklar,Kimdir Bu Mitat Karaman,İhtiyar Balıkçı,Köy Enstitüleri Dosyası.