2019 Yılın EN'lerinde Oylama Süreci Başladı!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/2019-yilin-enleri-oylama/

Adayları Kayıp Rıhtım okurları tarafından belirlenen 2019 Yılın EN’leri anketinde oylama vakti geldi! Seçiminizi yapın, yılın favorilerini birlikte belirleyelim! (DEVAMI…)

5 Beğeni

Forumda Bookstagram hesaplarına seri katillerle eşit muamele yapılıyor ancak ben yine de yazayım. Galaksikitapligi hesabı bana ait. Çiçekli böcekli Wattpad kitapları paylaşan hesaplardan farklı bir çizgide olduğuma ve güzel şeyler yaptığıma inanıyorum. Eğer yaptığım iş beğeninizi kazanıyorsa bir oyunuzu alırım. :blush:

1 Beğeni

Bunlara oy verdim:

Yılın En İyi Yabancı Bilimkurgu Romanı: Yol - Cormac McCarthy (İthaki Yayınları)
Yılın En İyi Yabancı Korku Romanı: Kısa Bir Cehennem Ziyareti - Steven L. Peck (Çınar Yayınları)
Yılın En İyi Spekülatif Öykü Kitabı (Yabancı): Klasik Korku Öyküleri (Çınar Yayınları)
Yılın En İyi Yerli Romanı: Günümüz Türkçesiyle Gulyabani - Hüseyin Rahmi Gürpınar (Türkiye İş Bankası Yayınları)
Yılın En İyi Yabancı Çizgi Romanı: Cehennemden Gelen - Alan Moore & Eddie Campbell (Flaneur)
Yılın Editörü: Yankı Enki
Yılın Yayınevi: Çınar Yayınları
Yılın Yayınevi (Çizgi Roman): Flaneur
Yılın En İyi Kapak Tasarımı: Klasik Korku Öyküleri
Yılın En İyi Yerli Filmi: 7. Koğuştaki Mucize
Yılın En İyi Yabancı Filmi: Joker
Yılın En İyi Yabancı Dizisi: After Life, Love, Death & Robots
Yılın En İyi Animesi: One-Punch Man (2. sezon)
Yılın En İyi Mobil Uygulaması: Bundle
Yılın En İyi Youtube Kanalı: Kalt, Kurcala, Mesut Süre ile İlişki Testi
Yılın En İyi Twitch Kanalı: PintiPanda, pqueen
Yılın En İyi Bookstagramı: galaksikitapligi

2 Beğeni

Yılın En İyi Kurgu Dışı Eseri (Yerli) Kategorisine Ortaçağ İnsanları - Eileen Power (Kronik Kitap) karışmış.

Birden fazla seçenek seçebiliyorsunuz arkadaşlar. Aklınızda olsun. :slight_smile:

2 Beğeni

Pek genel bir okuyucu olmadığımı farkettim. Yazan kitapların çoğunun adını bile duymadım. Kendimi yetersiz gördüğüm için ankete katılmama kararı aldım.

Hemen gerekli kategoriye taşıdık, haber verdiğiniz için teşekkürler.

Yaklaşık 3 gündür defalarca kontrol etmemize rağmen bazen gözden kaçabiliyor. Yüzlerce aday olduğundan böyle hatalar çıkabiliyor, şimdiden affola :slight_smile:

3 Beğeni

Yerli kategorilerinde ben de pek bir şey okumadığım için katılmadım. Yabancı kategorisinde geçen seneden talimli olduğum için sene içinde yeni çıkanlardan mümkün mertebe okumaya çabalamıştım. Lakin Çizgi Roman başta olmak üzere kendimi yetersiz ve boş gördüğüm alanlarda oy vermedim. Kapaklar, forum üyeleri vb. alanlarda seçim yapabilirsin ya da forum başlıklarında yine oy verebilirsin. :slight_smile: Diğerlerini boş geçebiliyorsun.

1 Beğeni

Fanzin bölümünde Sanrı Fanzin’in de olması gerekirdi.

Kimi kategorilere dair fikrim yoktu, mecburen onları geçtim ama oyumu kullandım. :slight_smile: Bol şans ve adaylık için teşekkürler. :smiling_face_with_three_hearts:
“May the odds be ever in your favor!” diyorum tüm adaylara. :buyucu:

1 Beğeni

Bildiğim sorular ile oylamaya katıldım. :slight_smile:

Çevirmenler ve editörler oylamasında pozitif ayrımcılık yaptığımı itiraf ediyorum :slight_smile: (forum üyeleri)

Forum üyesi oylamasına dahil edilmişim ama aslında bana sıra gelene kadar çok daha değerli katkıları olan üyeler var, Mesajlarını uzun uzun yazıyor olmasına rağmen :slight_smile: yazdıklarını okuduğum forum üyesine oy verdim…

Oy kullanarak rıhtım vatandaşlığı görevimi yerine getirmiş oldum. Hayırlı uğurlu olsun.

3 Beğeni

Merhaba,

Adaylar daha önce duyurulan bu başlıkta belirlenmiştir. “Sanrı Fanzin” maalesef adaylar arasında kimse tarafından önerilmemiş. Bu sebeple de oylamaya dahil olmamış.

4 Beğeni

Anladım. Göz atmadan eleştirdiğim için üzgünüm.

3 Beğeni

Sandıkları terk etmeyelim. Kendine oy verenler varmış diye duydum. :buyucu:

3 Beğeni

Ariana Harwicz’in Geber Aşkım kitabında yanlışlık olmuş sanırım, öykü değil roman kategorisinde olması gerek.

2 Beğeni

Mantıklı olanı o, 1 oy farkıyla muhtarlığı kaybedenler var. :slight_smile:

Benim aklımda 3 aday vardı, yeni kitap habercileri ve uzun yazıyor olmasına rağmen, bana uzun mesajlarını okutan forum üyesi. Bu kategoride çoklu seçim yapmak istemedim ve en uzun mesajları kim yazıyorsa ona oy verdim. :slight_smile:

3 Beğeni

Kendime oy verdim demiyorsun da… @Ufuk, @alper seni satmış bu arada. :smiley: Benden duymuş olma ama dost acı söyler.

2 Beğeni

O değil de kimin kime oy kullandığı hesap hesap görünüyor mu? O.o :smiley:

Görünmüyor. Arka odaya çekip tehdit ediyoruz. Öyle öğreniyoruz. :rofl: :smiling_imp: :buyucu:

1 Beğeni

:slight_smile: Gmail hesabı ile oy veriyoruz, kime oy kullandığımız görülüyor olmalı.

@Ufuk 'u muhtar seçtik bizim muhtarımız o, kurbağa mahallesinin muhtarı @Ufuk azaları ben ve @erdo

4 Beğeni