2019'da Dizi veya Film Olarak İzleyeceğimiz 15 Edebiyat Eseri

(akaiabe) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/2019da-dizi-veya-film-olarak-izleyecegimiz-15-edebiyat-eseri/

2019 yılı içerisinde hangi edebiyat uyarlamalarını ekranlarda ve sinemada göreceğiz, merak edenlere ilaç gibi bir liste! (DEVAMI…)

(Deniz) #2

İçlerinde bir tek Watchmen’i merakla bekliyorum. Diğerlerini hiç duymadım.

(Cem) #3

Yeraltı Demiryolu bence daha çok film uyarlamasına uygun. Dizi patlayabilir.

(Mustafa Erdem) #4

Sezonlarca süren diziye uygun değil bence de ama mini dizi kıvamında güzel olabilir. Amazon kitabın hakkını verir bence.

İçlerinde beni en çok heyecanlandıran Watchmen oldu ama kaliteli olan hiçbir diziye hayır demem.

(Cem) #5

Yaaaani… Belki bazı eklemelerle kotarırlar. Ancak diğer türlü gereksiz uzatmalara maruz kalabilir. Ayrıca kitabın “hakkını” verirler kısmında yokum ben, pek coştuğum bir eser değil. Umarım üstüne çıkarlar kitabın. Eldeki malzeme vasat.

(Mustafa Erdem) #6

Bir şaheser değil ama anakarakterin umutsuzluğunu başarılı bir şekilde okuyucuya aktardıklarını düşünüyorum.

O dönemi anlatabilecek yüzlerce hikaye var, kolayca yeni malzeme bulunabilir. Fakat ben karakterin yaşadıklarının ön planda olması taraftarıyım, o dönemin genel hikayesinin değil.

(Duck) #7

Good Omens’ı ve Watchmen’i büyük beklenti ve heyecanla bekliyorum.