2020 Hugo Ödülleri Kazananları Duyuruldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/2020-hugo-odulleri-kazananlari/

2020 Hugo Ödülleri kazananları belli oldu. Koronavirüs nedeniyle bu yılki ödül töreni dijital ortamda gerçekleştirildi. (DEVAMI…)

4 Beğeni

ahh expanse :face_with_head_bandage:
nasıl kıymetin bilinmedi bu topraklarda, alacağın olsun ithaki

Bu sene de ödüllerin %95’ini kadın yazarlar almış. Pozitif ayrımcılık ayağına Hugo’yu da harcıyorlar matmazel…

Buraya "Hugo’da küfür eden çocuk"un repliği gelecek.

3 Beğeni

This Is How You Lose the Time War için çok iyi yorumlar görmüştüm reddit’te. Yine dilimize çevrilmeden elimden kayıp gidecek bir eser olarak kalacak sanırım, çok da merak ediyordum üstelik.

N.K. Jemisin ödülsüz geçmiyor bayadır, sürekli adını görüyorum fakat ülkemizde Dex basmış eserlerini o yüzden pas geçiyorum.

Winternight serisini Aslı Dağlı çeviriyordu galiba forumda görmüştüm. İthaki’den mi çıkacaktı? Eğer öyleyse İthaki’nin başlayacağı değil de yarım bıraktığı serinin ödülü alması manidar.

Adamlar her sene ödül alıyorlar, biz de her sene başka bahane alıyoruz. Harika bence.

Serilerde aday olanların çoğu yok zaten dilimizde. Tek Winternight var sanırım.

Ted Chiang yine adaymış yeni gördüm. Omphalos’la adaymış. Keşke Simyacının kapısıyla aday olsaydı. Bu arada Omphalos “Evrenin göbek deliği” ismiyle Nefes adlı kitabından.

1 Beğeni

İthaki değil Ephesus basacak…

1 Beğeni

Ödüller sahiplerini buldu.

1 Beğeni