2020 Yılından Beklentilerimiz

Yılın son ayının 3. günündeyiz. Önümüzde az bir zaman kaldı. 2020 yılından beklentilerimiz mutlaka vardır. (Emeklilik hayali, ev alma hayali, dolgun maaş hayali, baskısı olmayan bulamadığımız kitapların basılması gibi) Rıhtım üyeleri 2020 yılından neler bekliyor öğrenmek istedim.

10 Beğeni

Çok klişe, piyangonun bana çıkması yeter. Geri kalan her şeyi piyangodan çıkan parayla yapabilirim :smiley:

4 Beğeni

Dune ve Zaman Çarkı’nı okumak.

11 Beğeni

Asimov’lu, PKD’li, Lem’li ve bilimkurguyla geçsin 2020. Bunların dışında ne istesem olmaz. Evrene mesaj vermeyeyim de tersini yapmasın. :smiley:

8 Beğeni

Sağ salim bitmesi dermişim :stuck_out_tongue:.
Şaka bir yana 2019 zor bir yıldı benim için. 2020’den huzur mutluluk ve sağlık istiyorum. Bunlar olunca diğer şeyleri bir şekilde yapıyoruz zaten.

12 Beğeni

Alın benden de o kadar :slight_smile: Benim için de hayatımın en zor yıllarından biriydi. Sağ salim atlatabilmeyi diliyoruz ailecek. 2020’den de sağlıktan başka bir şey istemiyorum. Sağlık ve huzur.

21 Beğeni

Düşündüm, bir beklentim yok.

Sezen Aksu’nun da söylediği gibi:

Gelsin hayat bildiği gibi gelsin
İşimiz bu yaşamak
Unuttum bildiğimi doğarken
Umudum ölmeden hatırlamak

15 Beğeni

dl

Noel Baba bacadan şunu atar mı diye bekliyorum :smiley:

14 Beğeni

Edebiyat olarak düşünürsem, yeni bir Murakami romanı (ki neredeyse imkansız) ve Amazon Kindle dileyebilirim. Gündelik hayatta ise, biraz daha özgür, biraz daha sağlıklı olmayı dilerim. Öte yandan, yazdığım hikayeleri de derli toplu bir hale getirmek de güzel olurdu (maalesef bu sene bunu başaramadım). 2019 hayli ortalama bir seneydi benim için. Umarım önümüzdeki sene güzel bir sene olur. :smile:

2 Beğeni

KPSS’den aldığım puanın boşa gitmemesini ve düzgün bir atama yapılmasını istiyorum.

Not: Atama bekleyen bütün meslektaşlarıma da aynı dilekleri diliyorum.

16 Beğeni

2020 yılından beklentim ilk olarak okuldan mezun olup iş bulabilmek. Sonrasında kültür sanat alanında kendimi geliştirip bu sene okuduğum kitap sayısını iki katına çıkarmak.

6 Beğeni

Hiçbir şey beklemiyorum. Ne kadar çok şey beklersen o kadar hayal kırıklığı yaşıyorsun.

Bodoslama gireceğim 2020’ye. Umut mumut yok, bam bam bam…

13 Beğeni

Yaşamak için bir neden.

9 Beğeni

Her şeyin yoluna gireceğine inanırsak yaşamak için bir nedenimiz olabilir ama her şey yoluna falan girmiyor :smiley:

3 Beğeni

2020 yılında sağlıklı ve huzurlu olursam edebiyata,kitaplara dair arzularım şu şekilde;
-Urban fantasy türünün ülkemizde hak ettiği değeri bulması.Bu türde daha fazla eser görmek.
-Black Company, Prince of Nothing gibi eserleri artık dilimizde okuyabilmek.
-Sanderson’nı hakkını verebilecek bir yayınevinden çıktığına şahit olmak.

• @mit den bolca bilimkurgu,fantastik çevirileri görmek :slightly_smiling_face:
    -Dilimizde en az bir tane çevrilmemiş Cormac McCarthy eseri görmek.
    -BKK serilerinin devam kitaplarını görmek.
    -Yerli bilimkurgu edebiyatımızın daha da gelişmesi.
    Yukarıdaki maddelerin en az üçü gerçekleşse :exploding_head:
8 Beğeni

O kadar çok şey istiyorum ki yazmakla bitmez… Ama edebiyyat aleminden en çok istediğim Winds of winter gelsin artık yanında da Kral katili 3cü kitabı.

6 Beğeni

Gerçek enflasyon ve işsizlik oranının düşmesi.

6 Beğeni

Taş Kapılar ya da en azından Kralkatili dizisinin yayınlanması.

3 Beğeni

2019 gibi olmasın yeter.

2 Beğeni

Squat : Vücut ağırlığı x 1,5
Deadlift: Vücut ağırlığı x 2
Bench Press: Vücut ağırlığı x 1,25
Overhead Press: Vücut ağırlığı

Tahminen 60-65 kitap bitirebilmek.

İstediğim ev için temel bir birikim yapabilmek.

Umarım seneye bu zamanlar birisi konuyu hortlattığında hezimetle karşılaşmam.

3 Beğeni