2020 Yılından Beklentilerimiz

Kitap satışa sunulmadı çünkü daha yazar kitabı bitirmedi. Ağustos 2020 ise yurtdışındaki iki farklı kitap satış sitesinin rasgele yazdıkları tarih. Daha önce de oldu rasgele tarih yazılması. O yüzden yazarın henüz bitirmediği bir kitabı ağustos 2020 de görme ihtimalimiz yok gibi. Görsek bile anca ingilizce görürüz, türkçe değil.

Yazar bitirdim diyene kadar bekleyeceğiz.

2 Beğeni

Tyt netlerimin +90 olması
Klişe olacak ama Kendim ve sevdiklerim için sağlık, huzur ve tabi ki para.
Lucifer ve Peaky Blinders’ın yeni sezonu.
Dune 5.

4 Beğeni

İthaki den ümidimi kesip Sarmal dan devam ediyorum ben, size de tavsiye ederim.

2 Beğeni

Tesadüfen bir laboratuvarda bulunduğum sırada, tam da oradaki kimyasal maddeleri incelerken tesadüfen bir yıldırım çarpsa fena olmazdı. :smiley: :smiley:

marvel-vs-dc-quicksilver-vs-the-flash

10 Beğeni

İntihar etmem için gereken güç.

3 Beğeni

Veee fastest man alive :smiley:

2 Beğeni

2020’de bu yıl ki gibi 365 kitabı görmek :heart_eyes: tabi sanmıyorum ama umut etmek guzel belki olur :joy:
( Bana çok şey katanları tercih edip okurum umarım)

Ve artı olarak
Yarım kalan serilerimi bitirmek ve Zaman çarkına başlamak.

3 Beğeni

Bu üzdü. Sadece 5 kelime ama o kadar çok şey anlatıyor ki.
Sizin adınıza; yaşamak için bir neden, o nedene tutunabilmeniz için güç ve boşa geçirmeyeceğiniz mutlu bir yaşam dilesem, işinize karışmış olur muyum? Eğer öyleyse kusura bakmayın. İşinize biraz karışmış oldum bile.

6 Beğeni

İşime karışılmasını severim nedense, bu tarz düşünceli şeyleri görmek beni mutlu ediyor ama hayata bağlanabilmem için dileklerden daha farklısı gerekirdi. Kusur yok ortada.

1 Beğeni

Yav bu gönderiyi beğenen ne istiyor acaba.

“Ay hadi inşallah sen de ölürsün:)” mü.

2 Beğeni

*The Winds of Winter’ı ölmeden görebilmek. Tabi bu genel bir istek aslında. Ama 2020’de olabilse ne güzel olur.
*Daha çok kitap okumak.
*Derslere daha fazla odaklanabilmek.
*Bir yerde çalışıp sigorta başlatmak(Böyle mi deniliyor emin değilim. Emeklilik için. Yani aslında bu konularla hiç alakam yoktur ama babam çalış da başlasın kızım diyor.)
*Üzerinde çalıştığım bir kurguya artık cidden başlayabilmek.
*Devletin artık Doğu Türkistan için de bir operasyon gerçekleştirmesi.
*Farsça kursuna başlayabilmek.
*Hat yazmayı öğrenmeye başladım bu yıl. 2020’de onu ilerletebilmek istiyorum.
*Mümkünse tüm kanunlarımızın tekrar yazılması(imkansız tabi).

Şimdilik bu kadar. İçlerinden dördü falan gerçekleşir herhalde.

2 Beğeni

Hayatın zor olduğunu kabul ediyorum. 2019 yılı benim için de çok iyi geçmedi ve birçok kişi için de böyledir diye düşünüyorum. Bazı sorunlar üst üste geliyor ki insanlar artık bunalıyor. İntiharı düşünmemiz için birçok sebep olabiliyor: Genelde ekonomik sebepler, sevdiğimiz birinin kaybı, hayatımızın zorluğu vs.

Misal bana çalışmak çok zor geliyor. Tembellik durumu değil yanlış anlaşılmasın, bu sistemin bizi köle ettiğine, hakkımızı vermediğine ve tüm patronların ve statü olarak bizden üst konumda olanların hakkımızı yediğine inanıyorum. Bu yüzden de çalışırken bazen psikolojim bozuluyor, sürekli sisteme lanet ediyorum ve bir firmadaki günlerim devamlı olmuyor. Sürekli müdürlerimden ve üst amirlerim tarafından işçileri, işverene karşı kışkırtmak ve kara propaganda yapmak ile suçlanıyorum :smiley:

Zaten insanların ekonomik durumları kritik. Bir sürü siyanürle intihar eden insanlar, kendini asan babalar var.

Ancak sonuna dek hayatla mücadele etmek gerektiğine inanıyorum. Yaşamaya devam edelim ki bizi sevmeyenleri sevindirmeyelim. Her gün kahrolsunlar, inadına yaşayalım :smiley:

3 Beğeni

Doğu Türkistan a operasyon?
Yani Türkiye vs Çin diyorsun, fazla ütopik geldi.

1 Beğeni

Evet, en yakın arkadaşımın kendini öldürmesini isterim hep. Bu yüzden beğendim. Yoksa bu düşüncelerini anladığımı veya yalnız olmadığını hissettirmek için değil yani.

4 Beğeni

Beklentilerimin gerçekçi olduğunu iddia etmedim zaten. Operasyon illahi askeri bir çıkarma olmak zorunda değil. Dünyaya duyurmak her şeyin ilk adımı. Ama henüz bunu yapan bile yok.

4 Beğeni

Bir ara televizyonlarda duyuruldu (Filistin kadar değil) ama bunu halkımızın, milletimizin duyması bir şey ifade etmiyor. Milyonlarca Suriye’li ülkeye alındı ama Rabia Kadir’e ülkeye giriş yasağı koyuldu.

Kaldı ki dünya her şeyi duydu ama halkımızın haberi de yok. Osman Batur’u ve Doğu Türkistan için kutlu bağımsızlık mücadelesini bilen kaç kişi vardır merak ediyorum.

2 Beğeni

Hangi işi yaparsanız yapın, neyle uğraşırsanız uğraşın umarım kafanız değil sadece bedeniniz yorulsun. Kafa yorgunluğu, huzursuzluklar bunlar hayatı tatsız bırakıyor.

Birde 2020 yılında ekonomi rayına otursun artık, gidişat iyi değil.

7 Beğeni

Şimdi ithakiden başladım sarmal kitaplıkta garip durur. Hem çevirisi felan nasıl?

1 Beğeni

Çevirisi biraz farklı, yer yer eski kelimelere yer verilmiş;kâfir,gûla… gibi ama bu çeviride ayrı bir tad kattı seriye en azından bence diyeyim.Ha şunu de ekleyeyim ithaki basınca da onu da alıp tekrar okuyacağım.

1 Beğeni

Anladım ben biraz daha bekleyeyim en iyisi.

2 Beğeni