2021 Kayıp Rıhtım Okur Anketi'nde Oylama Zamanı: Yılın EN'lerini Birlikte Belirliyoruz

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/2021-kayip-rihtim-okur-anketi-oylama-sureci-basladi/

image

2021 Kayıp Rıhtım Okur Anketi için oylama süreci başladı. Geleneksel Yılın EN’leri oylamasıyla geride kalan yılın en sevilenlerine birlikte göz atıyoruz. Edebiyattan sinemaya, dijital medyadan video oyunlara sayısız seçenek sizleri bekliyor. Adaylarını Kayıp Rıhtım Forum üyelerinin belirlediği ankette Kayıp Rıhtım yönetimi yalnızca sınıflandırma ve hazırlık aşamalarında görev aldı. Doğru kategoride aday gösterilmeyen isimlere küçük dokunuşlar yaptı,… (DEVAMI…)

23 Beğeni

@KayipRihtim
1000k’yı göremedim platform yada uygulamalarda olmalıydı.
KUKLA KABARE yi göremedim youtube veya komedide bence bu senenin en iyilerindendi.

3 Beğeni

Sevgili @erce,

Bunu başka biri yazsa, özellikle yenilerden biri, o zaman anlardım. Ancak senin bunu yapıyor olmana anlam veremiyorum gerçekten :slight_smile:

Her yıl olduğu gibi, 2 hafta boyunca Kayıp Rıhtım Forum üyelerinin belirlediği bir adaylık süreci yaşandı. Üstelik bu haber metninde de bunu belirttik. Yazıyı okumadan doğrudan yoruma bakan kişiler bilerek eklememişiz gibi bir algıya sahip olabilirler diye yazıyorum bunu. Aday gösterilme sayfası da şurası: 2021 Kayıp Rıhtım Yılın EN'leri Oylamasında Aday Gösterme Süreci Başladı

Bu süre içerisinde aday gösterilen isimler yer aldı sadece. Daha önce defalarca bunu belirtmemize rağmen üstelik. Oylama başladıktan sonra sadece listede bir hata varsa ona müdahale ediyoruz.

8 Beğeni

Parmak boyama kaldırılmış, oy verdikten sonra parmak boyamadılar.

5 Beğeni

İki haftadır ileti paylaşımlarımda ciddi bir ifade sıkıntım var… Hastayım diye de olabilir :

Bunda bir sorun yok ki ama orda sayfalar dolusu aday gösterme var ben sonuçlarda olmamasına şaşırdım

2 Beğeni

Ömer Faruk Yazıcı aynı soruda iki defa aday gösterilmiş.

2 Beğeni

Birkaç düzeltme rica edecektim, başlık altındaki mesajlarda sizin adınızı gördüm (@magicalbronze) Hakan Bey, sonra size mesaj olarak yazmaya çalıştım ama sanırım bir hata alıyorum ve mesajlarım gitmiyor gözüküyor. O nedenle buradan yazıyorum yeniden:

• Yılın İncelemesi başlığında 1984 Çeviri Karşılaştırması… başlığına incelemeci olarak ismim eklenmemiş (Kubilay Kolik)

• Yılın Çevirmeni başlığında Dilek Başak Carelius’un iki soyadı için ayrı ayrı başlıklar mevcut, onlar birleştirilmeli.

:pray::blush:

3 Beğeni

Yılın Kitap Kapak Tasarımı adaylarından biri olan “Operasyon” - Mehmet Alper Süzer (Morena) adlı eseri Yılın En İyi Yerli Romanı adaylarının arasına ekleyebilir misiniz?. Ayrıca “Allah’ın (CC) Hakkı Üç müdür?” - Barış Demirbaş (KDY) adlı eseri de Yılın En İyi Çocuk Kitabı adaylarını arasına ekleyebilir misiniz? Bu iki eser eklenirse onlar için oy kullanmak adına bleda2117@gmail.com hesabımla adayla oy vermek istiyorum. Oy verme sürecinde düzeltme hakkını isteyebilir miyim? Asla reklam amacını taşımıyorum. Okuduğum eserlere oy veriyorum.

2 Beğeni

Siz bu isimleri, aday gösterme sürecinde aday olarak yazdınız mı? Yazmadınız ve sonradan eklenmesini istiyorsanız bu bence haksızlık olur. Çok uzun bir aday gösterme süreci vardı çünkü.

9 Beğeni

Eklemezler zaten, eklenmesi doğru da olmaz. Aday gösterme süreci tamamlanınca listelere yeni aday eklenmiyor.

6 Beğeni

Sen de haklısın. O iki eseri aday gösterdim.

2 Beğeni

Operasyon kitabı adaylar arasında yer alıyor. Yerli Kurgu Dışı kısmında bulunuyor.

Allahın Hakkı Üç Müdür ise gösterilen kategoride uygun bir aday olmadığı için eklenmedi zaten. Diğerlerinde sorun yok.

Ayrıca mail adresinizin ne olduğu önemli değil arkadaşlar. Bizler zaten bu bilgileri göremiyoruz. Sadece hak geçmemesi adına bu tarz bir önlem alıyoruz.

3 Beğeni

Allah’ın (CC) Hakkı Üç Müdür? Türü olarak çocuk kitabıdır. Operasyon tür olarak Askeri Kurgu olarak geçiyor. Bu türde yazılanlar az sayıdadır. Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

Oyumuzu kullandık hamd olsun :joy: bu sene adaylar arasında olamadım inşallah 2. Kitap 2022’de çıkarsa yine aday oluruz belki. O da olmazsa hedef 2023! :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Uygulamalar bölümünde “Bilim - Son Keşifler” uygulamasını da görmek isteriz… Uygulama yaklaşık 30 bilim platformunu tarayarak günlük/aylık bilim haberlerini ve yeni keşifler kullanıcıya ulaştırıyor … https://play.google.com/store/apps/details?id=io.kodular.alibababilimevi.BilimPORTALI

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

@magicalbronze Bey’den ricam; 2016-2021 yılları anketlerinin adaylarını görmeme izin vermesini istiyorum çünkü Bilim Kurgu, Fantastik ve Spekülatif adaylarını merak ettim çünkü yerli eserleri okumayı çok seviyorum.

1 Beğeni

Sonuçları mı yoksa üyelerin adaylarını mı?

Sonuçların linkleri aşağıda

2 Beğeni

Yılların adaylarını istedim. Örneğin 2016 yılında Bilimkurgu alanında hangi eserler aday gösterilmiş onu öğrenmek istiyorum.

Haberlerin sonunda link var oradan bakabilirsiniz.

2017

2018

2019

2020

2 Beğeni