2021 Kayıp Rıhtım Yılın EN'leri Oylamasında Sonuçlar Belli Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/2021-kayip-rihtim-yilin-enleri-sonuclari-belli-oldu/

image

2021 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri oylamasında sonuçlar belli oldu. Kayıp Rıhtım’ın geleneksel okur anketi, her yıl olduğu gibi bu sene de binlerce katılımcı tarafından değerlendirildi. Adayların tamamen okurlar tarafından belirlendiği, geleneksel Yılın EN’leri oylamasında 2021 yılının öne çıkanları belirlendi. Okurların Kayıp Rıhtım Forum üzerinden sunduğu adaylar, 65 farklı kategoride değerlendirildi. Oylamaya toplamda 6 bin 887 kişi… (DEVAMI…)

20 Beğeni

Oy verenlerin “Kan Fermanı” isimli kitabı okuduklarından şüpheliyim. Kitaba oy verenler kitabı okumuş olsaydılar onlarca tutarsızlığın olduğu bu kitabı sıralamaya sokmazlardı. Varsayalım hikaye iyi ama yazarın çoğu şeyden haberi yok.

En azında şu kullandığım kelime, kavram vs tarihine bakayım. Hangi çağda kullanılmaya başlamışlar deme zahmetine bile girmemiş. Yazmış geçmiş. İthaki editörleri de zahmet edip okumamış basmış.

Opera Anlık Görüntü_2022-03-14_164636_kayiprihtim.com

15 Beğeni

Aaa Spiderman ikinci. Ben şok! :joy:

3 Beğeni

Bookstagram kategorisinin hiç olmamasını dilerdim ama olmuş. Birçoğunu anladım da kitaplarvesözleri ne alaka? En son ne zaman kitap okumuş da yorum paylaşmış diye baktım: kendisini çekip atmaktan başka bir şey yapmamış bir arkadaş. Bir bitmediler :)) herkes ünlü olma peşinde. Kitapları basamak olarak kullanıp influencer moduna geçiyorlar bir süre sonra. Tonlarca watpadd kitabı okumuş sonra da watpadd kitabı yazmış. Helal olsun! Ne güzel örnek oluyorlar genç okur arkadaşlarımıza. (bir bitseniz keşke)

9 Beğeni

Hakan Günday’ı bir ben sevemedim sanırım

4 Beğeni

Zamir’i daha okumadım ama Günday’ın birinci olması mutlu etti🙂

2 Beğeni

Kimin eşi dostu fazla ödülleri gibi olmuş sanki. Kitapyurdunda 30-40 adet satılıp 1000 kitap gibi ortamlarda 15-20 okunması gözüken kitaplar 400’e yakın oy alıp birinci gelmişler :face_with_hand_over_mouth:

22 Beğeni

Haşhaş Savaşı ciltlisi 2021, ciltsizi 2022 yılında çıkmış orada benim hatam olmuş demin yazıp sildiğim yazıda. Ama önerim yine de geçerli. Oylama açılmadan 2-3 gün önceden kontrol için Tayfalara sunulursa daha iyi olur diye düşünüyorum :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Olsun. Her türlü, elde olmayan sebeplerle oluşan eksiğe, gediğe ve kahveden gelenlere rağmen önemli bir gelenek bu. Bir yılı yad etmek, birkaç kitaptan daha bahsetmek güzel bir olay. Dereceye giren, giremeyen bütün arkadaşlara ve kitaplara sevgiler, saygılar, başarılar.

11 Beğeni

Senanur Işık bu yıl cidden ne yaptı ki yazdığı kitap en iyi fantastik yerlide ve en iyi bookstagramlıkta 2.likte?Ravenclaw Cadısı yani Ece ablanın birinci olmasına sevindim ama arkasından bu kız niye var niye?Ya da mesela neden Yarasalar bu listelerden birinde?Ya da Aşk Çarpıntısı cidden yılın çizgi romanı mıydı?Eşcinsel bir çiftin ortalama bir serüveniydi işte. Daha sayamadığım o kadar çok şey var ki ama seçimlere saygı duymaktan başka bir çarem yok sanırım.

13 Beğeni

Bu bence biraz etki tepki meselesinden dolayı olmuş. Satış konusu kese kağıdına dönünce :slightly_smiling_face:

7 Beğeni

Yılın en iyi yerli fantastik romanına -Sena Nur Işık/Yıldızların Laneti - koyan arkadaşlar size ben ne diyeyim .Ciddi anlamda absürt bir oylama olmuş .

4 Beğeni

Yılın en iyi fantastik romanı olarak onun romanı ikinci sıraya girdiyse cidden Türk edebiyatı ölmüştür .

3 Beğeni

Gözden kaçan hatalar varsa bildirilmesi için bir konu açılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

2 Beğeni

2022 Kayıp Rıhtım Cringe Ödülleri :smiley:

7 Beğeni

Evet ama süre dardı. Hızlı hızlı göz atmıştım, gördüklerimi yazmıştım. Daha rahat bakabilelim, acele acele olmasın diye böyle öneri getirdim :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Oy veren herkese çok teşekkürler :blush: Kayıp Rıhtım’ın bir parçası olmak benim için büyük mutluluk :confetti_ball:

13 Beğeni

Yılın en iyi çizgiromanı ve yerli fantastik eseri sıralaması bana biraz, tayfa işi gibi geldi. Diğer kategoriler , işinin hakkı gibi.

1 Beğeni

En iyi değil de en çok bilinen/çevresi olan olarak değerlendirince çoğu şey yerine oturuyor :stuck_out_tongue: Yoksa Zaman Çarkı dizisinin sayfasındaki hataları(tam ekran yapamama, altyazıyı açamama vb) bile 2-3 haftada anca çözen Amazon Prime’ın 600 oy alması da çok saçma :stuck_out_tongue:

4 Beğeni

Herkes yine “cringe” olmuş. Bu böyledir arkadaşlar, siz bugün bu yüzden eleştiriyorsunuz ama yarın tam da sizin istediğiniz gibi bir format gelse de kahveden gelenleri engelleyebilseler ya siz ya da bir başkası bambaşka bir sorun bulup yine “cringe” ilan eder. Bunu da tartışma açmak için söylemedim, ahval-i şerâit üzre bir tespit bu. Ben kazanan arkadaşları tebrik ederim.

Ayrıca parantez açarak “Yılın Dosyası” başlığında rakibim olan Rabia Elif Özcan, Devrim Beyaz ve Mehmet Çakıcı’yı tebrik ediyorum. 7 puanla üçüncülüğü kaçırmışım, gelecek seneye artık. Size göz açtırmayacağım. :nerd_face:

7 Beğeni