2021 Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri'nde Uzun Listeler Açıklandı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/2021-vedat-turkali-edebiyat-odulleri-uzun-liste/

2021 Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri uzun listeleri belli oldu. Roman, öykü, şiir ve çeviri kurmaca eser kategorilerinde düzenlenen edebiyat yarışmasında uzun listeler açıklandı. Atakum Belediyesi’nin organize ettiği yarışma, edebiyatımızın önemli yazarlarından Vedat Türkali’nin anısına dağıtılıyor. Ön eleme sonrasında 4 kategoride toplam 47 kitaplık uzun listeler açıklandı. Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri için toplamda 473 eser başvuru… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Ayfer Tunç’un Osman ve Hüsnü Arkan’ın Nasreddin okuma listemde. Arzu Uçar’ın öykü kitabı Bir Küçük Delilik dışında okuduğum kitap yokmuş.

2021 Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri uzun listeleri belli oldu. Roman, öykü, şiir ve çeviri kurmaca eser kategorilerinde düzenlenen edebiyat yarışmasında uzun listeler açıklandı.

Atakum Belediyesi ’nin organize ettiği yarışma, edebiyatımızın önemli yazarlarından Vedat Türkali ’nin anısına dağıtılıyor. Ön eleme sonrasında 4 kategoride toplam 47 kitap lık uzun listeler açıklandı. Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri için toplamda 473 eser başvuru yaptı. Jüri değerlendirmesinin ardından 5’er kitaptan oluşacak kısa listeler (finalistler) 16 Nisan 2021 tarihinde ilan edilecek.

Ülkemizde yeni sesler ve yeni yüzler oluşması için bu tür yarışmaların gerekli olduğuna inanıyorum. Özellikle de Vedat Türkali gibi bir isim için böyle bir yarışma olmalıydı Umarım varlığını uzun süre sürdürür. Ama bu satırları yazmamın nedeni haberdeki rahatsız olduğum bir durum. Girişte tam üç yerde Uzun listeler kelimesinin var olmasından söz ediyorum. Yanlış mı düşünüyorum.

Birden fazla uzun liste olduğu için uzun listeler kullanılmış. Doğru bir kullanım.

Bir kaç satırda yapılan tekrarlara dikkat çekmek istemiştim.