3 Yeni Game of Thrones Dizisi Duyuruldu: HBO Durmak Bilmiyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/yeni-game-of-thrones-dizileri-duyuruldu-hbo/

Yeni Game of Thrones dizileri yolda. HBO, Taht Oyunları dünyasını genişletmeyi sürdürüyor. Daha önce resmi olarak duyurulan iki spin-off ve animasyon dizisine, 3 yeni proje daha katıldı. 2011 yılında HBO kanalına uyarlanmaya başlayan Game of Thrones, kısa zamanda dev bir fenomene dönüştü. George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı adlı roman serisinden uyarlanan yapım, 8… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Henüz geliştirme aşamasında olan bu üç dizi hakkında şimdilik daha fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak bu yapımlardan da bazılarının gün yüzüne asla çıkmama ihtimali bulunuyor. Ak Gezenler’i konu alacak The Long Night dizisi, pilot bölüm çalışmalarından sonra iptal edilmişti.

Bence 10,000 Ships ve Deniz Yılanı da iptal edilir. Eğer onaylanırsa çok şaşırırım. İki yapım da ele aldığı konu gereği bol CGI kullanması gerekiyor, yani yüksek bütçe gerekiyor. Daha da önemlisi iki yapımın da hali hazırda mevcut, senaryolaştırmaya hazır bir hikayesi yok. Deniz Yılanı’nın hikayesi Ateş ve Kan’da üstünkörü anlatılıyor, 1. şahıs anlatımı ve ayrıntılar mevcut değil.

Flea Bottom(Bit Çukuru) dizisi bence onaylanma ihtimali en yüksek olan dizi ve umarım da onaylanır. Kral Şehri’nin en yoksul ve acımasız bölgesinde asil olmayan sıradan bir çocuğun (mesela bir hırsız) hikayesini izlemek keyifli olur diye düşünüyorum. Hikayesini yazmak da diğer iki yapıma göre daha kolay olacaktır.

Şaşaalı ve “epik” yapımlar arayışında HBO ancak bunun pek mümkün olduğunu sanmıyorum. Game of Thrones’da dahi bütçe yüzünden ejderhaları ne kadar gösterebilecekler konuşuluyordu. Kalkıp bir Valyria dizisi çekilmesi ne kadar mümkün? Gerek yüzlece ejderha olması gerek Valyria şehrinin baştan aşağıya CGI ile yapılma zorunluluğu sebebiyle. Tabii en az bunlar kadar önemli bir konu da ortada bir hikayenin olmaması, ilk önce bir hikaye yazılacak sonra da senaryolaştırılacak.

Alıştığımız ve sevilen temalarda hikayeleri (hırsızlık, büyüme, çete gibi) bu evrende izlememizi daha olası görüyorum. Özellikle Braavos, Pentos ve Volantis’de geçen hikayeler neden düşünmüyorsun ey HBO? Bu şehirler Westeros’dan çok daha güzel!

Canım Essos çekti, gideyim de Buz ve Ateşin Dünyası’ndaki Essos bölümlerini okuyayım, resimlere bakayım biraz :drooling_face: :drooling_face:

1 Beğeni

Bunlara bütçe yetmez.Yeteri kadar seyirci çekmezse iptal edilir.