300 Yıldır Ayakta Olan Köprüyü Restorasyon Yıktı

(Elif ) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/300-yildir-ayakta-olan-kopruyu-restorasyon-yikti/

Rize’nin merkeze bağlı Ambarlık köyünde, on sekizinci yüzyılda inşa edilen ve günümüzde koruma altında olan taş kemer köprü restorasyon sonrası çöktü. (DEVAMI…)

(Asude nur ) #2

İyi ki Notre Dame katedrali bizim ülkemizde değil…

(Serhat) #3

Benzeri Haydarpaşa Garında yaşandı diye hatırlıyorum. :thinking::thinking:

Notre Dame Katedrali ve Haydarpaşa Tren Garı

images%20(1) indir

Acaba o restorasyon işini hangi şirket yaptı? Hakkında bir işlem olacak mı cidden merak ediyorum.

(Kadir) #5

Haklarında işlem yapabilcekleri bir şirket o ihaleyi alamaz. Karadenizli bir aile şirketi almıştır ihaleyi, adı önemli değil.

(Mustafa Utku GÖKER) #6

Hemen restorasyondan değil diye açıklama yaptılar. Doğal sebeplermiş. Yıpranmış.

Tabii, aksi düşünülemez zaten (!)

En başta kişisel fikrim: Bence de (yanlış) restorasyondan dolayı yıkıldı ve alıştık zaten. Eminim daha pek çok değişik haberler de gelecektir başka yerlerden.

Fakat haberin başlığının -gerçekten sebebini biliyormuş gibi- ‘’… restorasyon yıktı.’’ şeklinde verilmesi bence yanlış. Kayıp Rıhtım’ dan daha tarafsız olmasını beklerim. Siz lütfen olanı olduğu gibi bize bildirin yorumları okuyucular yapsın.

(Deniz) #9

Allah aşkına elinizi sürmeyin bir şeye ya. Restorasyondan anladıkları yok bari kalsın kendiliğinden yıkılsın.

(Asude nur ) #10

Haydarpaşa garı nın restorasyonu hala bitmedi diye biliyorum…ondan ne çıkacak acaba