37. Uluslararası İstanbul Tüyap Kitap Fuarı Başlıyor

(Kayıp Rıhtım) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/37-uluslararasi-istanbul-tuyap-kitap-fuari-basliyor/

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de yarın kapılarını kitapseverlere açıyor. (DEVAMI…)

(Y. Ezgi Erdoğan) #2

Bir gün çok gidesim var ama kartaldan beylikdüzüne yolu düşününce anında vazgeçiyorum. Gördüğüm kadarıyla çok ilgi çekici bir etkinlik de yok.

(Bahri Doğukan Şahin) #3

Yıllardır Tuzla’dan gidiyorum, sonucunda tüyap olduğunu bildiğim için yol bile eğlenceli geçiyor. :smile:

(Ece) #4

Bir izdihamı daha kaldırmaz bünyem valla.

(Emre Can Doğan) #5

Sana büyük saygı duyuyorum. Sancaktepe’den yolu dert edinen biri olarak gerçekten iyi sabrın varmış o yola.

(İsmail Şahin) #6

Haftaya cumartesi veya pazar gideceğim. Genelde kızım ve arkadaşlarıyla arabayla gideriz. Ama bu sene kararsızım. otobüs-metrobüs yapayım diyorum ama diğer yandan 3-4 çocuk ve elimizde poşetlerle geri dönmek işkence olur. Arabayla otobana çık bas git. 1 saat sonra fuardayım normalde.

(Onur Uslu) #7

Ben de haftaya Tuzla’dan yola çıkmayı düşünüyordum, yorumun iyi oldu =)

(Y. Ezgi Erdoğan) #8

Acayip saygı duydum şuan önünde eğiliyorum. Babamdan 200 lira alabilirsem haftaya gideceğim büyük ihtimal.

(Bahri Doğukan Şahin) #9

Gideceklere alternatif güzergah: Kadıköy’den İDO ile Bakırköy’e geçiniz, indiğiniz yerde ücretsiz Tüyap servisini göreceksiniz, trafik yoksa servisle maksimum yarım saatte fuardasınız. Ama genelde biraz trafik olur. Avrasya Maratonu’na denk gelen gün ve iş çıkış saatlerinde ise maksimum düzeyde trafik oluyor. Son birkaç senedir bu şekilde gidiyorum ve memnunum.

Tabii Zincirlikuyu’ndan metrobüse atlayıp oturarak da rahat bir şekilde gidilir. En azından trafiksiz.

Son olarak, fuar çevresinde yeme içme biraz değil bayağı pahalı. Ve yediğiniz hiçbir şey sizi doyurmayacak zaten. O yüzden mutlaka evden yolluk alın. Atıştırmalıklar, meyve ve bol miktarda su almayı da unutmayın.

Ben tatile gider gibi hazırlandığım ve gitmişken 1 tam günümü ayırdığım için deneyimlerimi paylaşmak istedim. :smile:

Gidecek olan herkese iyi eğlenceler diliyorum.

(onurcan) #10

Kuzen Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde hiç böyle kitap fuarları yapılıyor mu ? Yapılacaksa tarih var mı ?

Pegasus standına uğrayan var mı? Witcher, Obisidio, Demir Altın gibi yeni kitapların fiyatlarını biliyormusunuz? Kitaplar var fiyatları yok :-1:

(Erdal Hellaçoğlu) #12

Emin değilim ama duyduğum doğru ise indirimli obsidio 60 diğer ciltliler 50 şer liradan satılıyormuş. Etiket fiyatları belli değilmiş. Fuarda tutturabildikleri gibi satıyor olabilirler.