72. Emmy Ödülleri Adayları Belli Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/72-emmy-odulleri-adaylari/

72. Emmy Ödülleri adayları açıklandı. Netflix, toplamda 160 adaylık almayı başararak HBO’yu arkasında bıraktı. Watchmen ise 26 adaylık ile zirvedeki yapım oldu. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Stranger Things ve The Mandalorian en iyi drama için yersiz olmuş sanki. Marvel filmlerinin Oscar adayı olması gibi diye düşünürken onun da yaşandığını fark ettim. Kim Rhea Seehorn ve Bob Odenkirk’ün aday olmaması da büyük haksızlık.

Zack Synder’in çocuksu filminden sonra Watchmen gerçek kimliğini HBO’da buldu. Yılın en iyisiydi, adaylıkları ve kazanacağı ödülleri de sonuna kadar hak ediyor.

Mini Dizi kategorisindeki favorim Unbelievable. Öyle hassas bir konuyu böyle ustalıkla anlatabilmek kolay değil. Seyircinin sinirlerini doğru noktada gerip gevşeterek, kurbanların yaşadığı süreçler, yürütme aşamasındaki sorunlar, kurbana yönelik tepkiler ve bunun yarattığı travmalar, vs. vs. -elden geldiğince- her yönüyle aksettirilmiş.

Telaşsız atmosferiyle gerebilirken dramasıyla yüreklere öküz oturtan mini diziydi.