74. Cannes Film Festivali Ödülleri'nde Kazananlar Açıklandı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/74-cannes-film-festivali-odulleri-kazananlari/

image

74. Cannes Film Festivali ödülleri kazananları açıklandı. Dün akşam düzenlenen ödül töreninde sinema Avrupa’nın en prestijli yarışmalarından birisinde daha kazananlar ödüllerine kavuştu. 1946 yılından beri Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ve Avrupa’nın en önemli film festivallerinden birisi olarak gösterilen yarışmada kazananlar belli oldu. Bu sene 6-17 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenen festival, geçen yıl Koronavirüs pandemisi… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Öncelikle tabii ki Altın Palmiye’yi kazanan Titane filmini merak ediyorum. Yönetmenin Raw filmini izleyip beğenmiştim. Bunda daha feci şeyler göreceğimiz kesin. Sonrasında çok sevdiğimiz Ozoncuğumuzdan Tout s’est bien passé ve Trier’den Verdens verste menneske.

Listemdeki diğer filmler ise: Annette, Benedetta, The French Dispatch ve Drive My Car. Farhadi ne kadar ödül almış olsa da filmini hiç mi hiç merak etmiyorum açıkçası. Bir de Gaspar Noe’nin Vortex’ini epey merak ediyorum. Lux Æterna’yi yeni izledim ama 50dk olduğu için doyamadım.