800 Yıllık Taç Kapı Restorasyonu Skandalı: Motifler Yok Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/800-yillik-tac-kapi-restorasyonu-skandali/Antalya Korkuteli’nde bulunan tarihi Alaaddin Camisi restorasyonu tamamlandı. Yapılan restore sonrası ortaya çıkan hali “keşke hiç yapılmasaydı” dedirtti. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Siz de hiç yenilikten anlamıyorsunuz. Ne yani öyle eski eski mi dursaydı. Aslında yapılan kadim kültürümüzü geleceğe taşımak yaa! Misal bundan 1000 sene sonra geriye dönüp bakan nesiller ^’^%^+%&%&%& diyecekler!

1 Beğeni

Bin sene sonrakilerin şimdiki den farklı olaçağını sanmam.Bizim atalarımızdan neyimiz eksik der yaaaa hakkkk diye koyarlar yepisyeni tuğlayı:)

1 Beğeni

Yine pimapen takmadıklarına şükretmek lazım.

3 Beğeni

Olmamış. Sıva eksik. Bir de kalp kalp Ahmet-Büşra filan yok. Cıks olmamış…

3 Beğeni

Sünger Bob restorasyonu vakasından sonra şaşırtmamıştır.
https://www.google.com/search?q=sünger+bob+kalesi&oq=sünger+bob&aqs=chrome.1.69i57j0l3.3228j0j4&client=ms-android-casper&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=zeyZiqtBNBPKNM:

2 Beğeni

Bu rantçıların hiçbir şeye saygıları yok. Hiçbir şeye! Tarihe iyi birşey bırakmadılar bari tarihi rahat bıraksalar artık. Bir değil iki değil bu.

2 Beğeni

Rica ediyorum birisi benim yerime sövsün.

3 Beğeni

Ben beğendim. Notre Dame Katedrali’ni de biz yapalım.

2 Beğeni

İlber Ortaylı bu durumu bir çok konuşmasında 1950’lerden sonra ortaya çıkan siyasetçilere bağlıyor. Tarihimiz derken sadece laftan öte bir anlamı yok ülkeyi yönetenler için.

3 Beğeni

Kasaba kültürü konusunda katılıyorum ilber hocaya. Bu hata 1 kere yapılır ama devamı geliyorsa bir sorun var demek.

3 Beğeni

Her şeye rağmen en güzel çalışma budur.

https://www.google.com/search?q=efes+antik+kentine+düğün+salonu&tbm=isch&ved=2ahUKEwiX6ZWx0ePiAhUX5hoKHfczCUoQ2-cCegQIABAC&oq=efes+antik+kentine+düğün+salonu&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3...5479.10303..10510...1.0..1.297.3407.0j12j6…0…1…30i10j0j0i24.jDy1OBscv_Q&ei=lcYAXdfKGZfMa_fnpNAE&bih=610&biw=360&client=ms-android-casper&prmd=niv&safe=off
Bu projede güzel. Ancak bizim ülkemizde olurdu zaten.

Resmi indirip yüklemeni tavsiye ederim.

İşte sıkıntıda o zaten. Resim yükle dediğim zaman kamera açılıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Anladım o zaman sana yardımcı olayım. :slight_smile:
Efes Antik Kenti’ne düğün salonu yapılmış. Bundan bahsediyor @PennywiseYalnız bu çok iyiymiş. Epey kullanışlı. Tarih gezmeye diye çıkıp düğünde iki göbek atarız artık. :rofl:

1 Beğeni

Eh ne yapalım bunu bir işaret olarak görüp, bir fotografınızı çekip onu yükleyin o zaman. :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkür ederim. :slight_smile: