92. Oscar Ödülleri Adayları Belli Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/92-oscar-odulleri-adaylari/

Merakla beklenen Oscar Ödülleri için adaylar nihayet belli oldu. 92. Akademi Ödülleri adayları açıklandı. (DEVAMI…)

5 Beğeni

En İyi Film

• The Irishman

En İyi Yönetmen

• 1917 , Sam Mendes

En İyi Erkek Oyuncu

• Joaquin Phoenix, Joker

En İyi Kadın Oyuncu

• Scarlett Johansson, Marriage Story

En İyi Uyarlama Senaryo

• Little Women , Greta Gerwig

En İyi Özgün Senaryo

• Parasite , Bong Joon-ho ve Han Jin-wan

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

• Joe Pesci, The Irishman

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

• Laura Dern, Marriage Story

En İyi Animasyon Filmi

• How to Train Your Dragon: The Hidden World ; Dean DeBlois, Bradford Lewis ve Bonnie Arnold

En İyi Müzik

• Joker , Hildur Guðnadóttir

En İyi Uluslararası Film

• Parasite (Güney Kore)

En İyi Görüntü Yönetimi

• The Lighthouse , Jarin Blaschke

En İyi Kostüm Tasarımı

• Once Upon a Time in Hollywood

En İyi Ses Kurgusu

• Ford v. Ferrari

En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı

• Joker

En İyi Görsel Efekt

• Avengers: Endgame

En İyi Kurgu

• Parasite

En İyi Yapım Tasarımı

• The Irishman

En İyi Belgesel

• Honeyland

Benim listem bu.

Resmen şu listede beni sadece Honeyland heyecanlandırdı.

Benim listemi yönetmeni, senaryosu ve oyunculuklarıyla Marriage Story domine eder. Tek kelimeyle bayıldım. Benim için 21. yy’nin en iyi işlerinden. Frances Ha’dan beri yükseldiğim bir yönetmen, bu işiyle iyice yukarı çıktı gözümde.

en iyi uyarlama senaryo joker mi? şu listede diğer filmlere bakınca jokerin hiç ödül alamaması gerekiyor ama a24 filmlerinin de hakkı yenmiş listeye bile alınmamışlar yazık olmuş

1 Beğeni

Once Upon a Time in Hollywood bunun ödül alacağı kesin. :smiley: Bir de Joker çok yazılmış. Resmen ödül alması için kategoriler arasında pay etmişler gibi hissettim. :sweat_smile:

1 Beğeni

Joaquin Phoenix’in “joker” rolü kariyerinin en iyi performansı değil, tıpkı Leonardo DiCaprio’nun en iyi performansının “ The Revenant” filminde olmaması gibi… Büyük ihtimal bu kategoride ödülü alacaktır.

Bana göre Joker sadece Joaquin Phoenix’in en iyi işi değil aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi Joker. Marriage Story gibi ödül filmleri yerine Joker almalı ödülü.

Once Upon a Time in Hollywood’ın kostüm tasarımında ödül alacağından şüphe yok. The Irishman almazsa en iyi yönetmen ödülünü de alabilir.

En iyi kadın oyuncu ödülünü Scarlett alacak çünkü o ödül alsın diye kadının üstüne film çekmişler resmen.

How to Train Your Dragon: The Hidden World eğer en iyi animasyon ödülünü almazsa en çok buna üzülürüm.

Neyse kuponumuzu yaptık bakalım.

2 Beğeni

Joker filmini beğenmeyen bir ben miyim?

2 Beğeni

Saladin Ahmed bu listeyi ırkçılıkla suçlamış ve neredeyse hiç siyahi aktör olmamasını eleştirmiş :slight_smile: Bence gereksiz bir çıkış olmuş.

2 Beğeni

Ben filmi ilk izlediğimde idare eder demiştim ama üzerine düşündükçe gözümde iyice düştü.

1 Beğeni

Once Upon A Time In Hollywood filmine verilen her ödül ayıptır.Adam Driver,Scorsese ve Pesci’nin kazandığı bir ödül olur umarım.