Abanoz Muhakeme

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/abanoz-muhakeme/“İnsan bilebileceği tek şey olan kendisiyle yetinmelidir.” Sofist düşünür Protagoras İnsan eylemlerinin neden ve sonuçlarının bilinebilirliği kısıtlıdır. İnsan kimi zaman önünü arkasını düşünerek karar verirken kimi zamansa umursamaz bir tavırla hareket eder. Bu umursamazlık hali, manası bir türlü kavranamayacak dünya âleminin belirsizliğinde çok da mantıksız olmayabilir. İnce eleyip sık dokuyarak, uzun muhakeme süreçleri sonunda verilen… (DEVAMI…)

2 Beğeni

klasik ama akıcı. açıkçası ben de piramidi direk ilk aklıma gelen görüntü üzerine yoğunlaşıp işlediğimden klasik olması benim için eleştirilemez bir durum :slight_smile: bu sebeple akıcı olması ve cümle/anlatım düzgünlüğü ile benim açımdan beğenilir bir hikaye okudum.
yalnızca girizgah bölümü -açgözlülüğü belirtmek adına sanırım- uzun geldi bana. doğrudan keşif ekibi labirentin içine girebilirdi. yasal süreçler, toplantılar vs. gibi bir giriş roman ya da uzun hikaye türünde gerekli bana göre.

elinize sağlık.

Evet klasik fakat gerçekten oldukça akıcıydı. Elinize sağlık :beetle: