Çok Övüldüğü Halde Size Hitap Etmeyen Kitaplar

Abartıldığını düşündüğü kitaplara; kişinin doğal olarak büyük bir kitlece sevilen bir kitap yazması, büyük kitle mensubunun sırtını çoğunluğa dayayıp oo azınlık kardeş fikirlerini ifade edebilmen ne hoş ama şimdi boyadım ceketini laciverde diye girişmesi, azınlığın ona ayak uydurması, işlerin çirkinleşmesi net ortamında bu konuların kısır döngüsüdür. Star wars sevenlerle kapışmıştım bir ara oradan biliyorum. :stuck_out_tongue:

İnsan sevdiği şeyi aslında sevmemesi gerektiğine asla ikna olmaz. Çünkü mantığı onu sevmesinde bir kusur olmadığını önceden dile getirmiştir. Başka birinin mantığını kendi mantığınızla yenmek zordur. Kaldı ki fikrini belirten fikir değiştirme iddiasıyla da yazmıyor. Fikrini ifade etmek için yazıyor. Katılınır, katınılmaz. Ama tartışarak ne elde ediliyor ben hala onu anlamadım. Bazen kendim bile tartışırım hatta amaçsızca.

Madem konuya yazdık kitap belirtmeden geçmeyelim. images%20(1)
Herkesin dilinde bir anayasa anayasa lafı duyarsınız ama kimsenin iplediği yoktur. İhlal ederler kendi keyfisilerine göre. Bence kendisi balon bir kitaptır. Ya da halkı balondur. Şişirilmiş uyutulmuştur. Bi emin olamadım şu an.

2 Beğeni

Rüzgarın adı ilk biyirdiğim kitaptı sonra direk bilge adamı bitirdim
Kitaptan sıkılmamak için ilk başlarda her anını hayal ederek okudum ama kvothee olarak anlatmaya başlayınca hızlı okumaya başladım
Şimdi rüzgarın adı diyince ilk okuduğum zaman geliyo aklıma

Epey bir yukarıda Kafka muhabbeti geçmiş. Aradaki mesajların hiçbirisini de okumadım.

Ben Dönüşüm’ü ağır işsizlik bunalımı geçirdiğim bir zamanda okumuştum ve beni darmadağın etmişti.

Bu nedenledir ki Dönüşüm benim en sevdiğim iki üç kitaptan birisidir.

Yani sevmeme nedeniniz yanlış bir zamanda okumuş olmanız olabilir. Yazar hakkında ise genel bir yorum yapamam çünkü başka kitabını okumadım henüz.

4 Beğeni

Çok doğru bir tespit, ruh haline göre okuduğun kitaptan tut filme kadar her şeyin anlamı değişiyor.

5 Beğeni

Sayın Kayıprıhtım yazarının anlattığı kadar iyi değildir umarım yoksa çok büyük boşlukta kalırım. Bu arada böyle hitlerli alternatif gelecekli kitap varsa bildiğiniz soyleyiniz lütfen açlık çekiyorum.

2 Beğeni

Alternatif gelecek olarak sadece Yüksek Satodaki Adam eğer naziler kazansaydı ne olurdu temalı diye biliyorum.
O Geri Döndü öyle olmasa bile Hitler günümüze gelse ne olurdu temalı çok güzel bir kitaptı.

1 Beğeni

İlk olarak fantastik kurgu dışı.

Tüm Orhan Pamuk ve Elif Şafak kitapları. Popüler olmak için elit elit konuşmalar ve davranışlar yapma gereği duyan, sosyal medyada bazı arkadaşların kanıtladığı gibi, yazdıkları şeylerin başka eserlerden kelimesi kelimesine benzediği ortaya çıkmasına rağmen ses çıkarmayan iki yazar. Özellikle Orhan Pamuk o Nobel ödülünü nasıl aldı, Elif Şafak’ın kitapları nasıl onlarca dile çevriliyor anlayabilmiş değilim.

Fantastik kurguda ise George Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı çok abartılıyor. Kitap dizi ile ünlendi, yirmi yıldır yüzüne bakılmayan kitapları okuyucular yerlere göklere sığdıramıyor. Bence aşırı abartı bir seri, onlarca daha iyi kitaplar mevcut.

4 Beğeni

Eski forumda bu kitabın okuma etkinliği vardı. Ben hiç sevmedim kitabı. Orada da anlattım neden sevmediğimi:
http://www.kayiprihtim.org/forum/rihtim-okuma-etkinligi/rihtim-okuma-etkinligi-8-swastika-geceleri-t17089.0.html;msg164483#msg164483

Orhan pamuk veya elif şafak okumadım ama haklarında hep balon tabirini duydum gereksiz yere şişirilen yazarlar diye. Genel olarak çoğu türk yazarı böyle bence Orhan Pamuk’un nasıl aldığına gelirsek yazar olan bir abiye sorma şansımız olsa (gerçek yazar) cevabını tam olarak alırız bence. Buz ve Ateşin Şarkısı güzel bir seri okurken baya keyif aldım ama gerçekten dediğin gibi çok abartılıyor. “Onlarca daha iyi kitap mevcut” Lafına katılmasamda kesinlikle 20-30 tane daha iyi kitap var eminim. (20-30 onlarca değilmi a*k!) Dediğinizi duyar gibiyim bence değil neyse iyi günler. Örnek olarak Zaman Çarkı serisi George abimizin serisini onlarca kat değil, yüzlerce kat katlar (bence).

2 Beğeni

Kitabı okumadan karar veremem ama şuandan itibaren sevmemeye başladım kitabı. Dediklerin doğru geldi cidden. Ama olsun sonuçta benim amacım değişik şeyler okumak. Bir şey kaybetmem nolacak ki 200 sayfa bi kitap yarım saat bilemedin bir saatte bitiririm.

Filmi- dizisi çıkan tüm kitaplar öyle değilmi mesela Harry Potter ( çok severim ama gereğinden fazla ilgi olgörüyor)

1 Beğeni

Buz ve atesin sarkisi dizilerden cok once de dunya capinda unlu bir seriydi. Onunla ilgili sitelerin dizi oncesi aktivitelerindeki yogunluga bakarak anlayabilirsiniz. Sanirim diziden once bizde cevrilmemisti, ondan diziyle unlendi saniyor olabiliriz.

4 Beğeni

Hmm sanırım zaman çarkı gibi .

New York Times Bestseller

Tahminimden çok fazla mesaj çıktı, kontrol edemedim ancak yazılmışsa özür dilerim.
Benim görüşüm Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna olacak. Kitabın ‘kitap’ yönüne dediğim hiçbir abartı yok hâşa, ben sosyal medya abartısı için yazmak istedim. Mâlumunuz bir dönemin yağmur-kitap-kahve’cileri fotoğraflarına bolca konuk edip ortalık malı yapmıştı kitabı.

3 Beğeni

Diziden çok önce arkabahçe yayınevi kötü bir çeviriyle ve 2 cilt halinde ilk kitabı yayınlamıştı.

"Olmaz olaydın olur muydu ki ? " adlı bir kitap okudum beğenmemiştim. Selamlar saygılar

Kızıl yükselişi iki gün önce bitirdim ve şimdi diyorum ki keşke yorumunu daha önce görseydim. :sweat:

Ben o kitaba bağlanamadım yahu , bıraktığım nadir kitaplardan biridir. Bırakma sebebimse kitabın bana bir türlü sürekliyici gelmemesi . Taşlamayın beni :rofl:

Şahsen ben bayılıyorum o kitaba , alıp böğrümde saklayasım var :joy:

1 Beğeni