Adak - Deniz Erbulak | Yazarının Kaleminden

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/kayip-koseler/adak-deniz-erbulak-yazarinin-kaleminden/

Deniz Erbulak, İthaki Yayınları Pangea Kitaplığı kapsamında üç cilt halinde yeniden raflara gelen Adak adlı romanının yazım sürecini kaleme aldı. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Serinin ilk kitabı Cilt 1 Sürgün romanına dün gece başladım.

Kitabın ilk 80-90 sayfası için şöyle diyebilirim, yazarın anlatımı ve kitabın gizem unsurları nedeniyle kitap çok akıcı okunuyor.

1 Beğeni

3 . kitabı da okuyarak seriyi tamamladım. Kitabın finali ile ilgili olayların nedeni ve yaratıcısını ilk kitaptan doğru tahmin etmişim. Hikaye içerisinde ki olayların yaratıcısının “İktidar olmak” “iktidar sahibine sahip olmak” gibi amaçla hareket ettiğini düşündüğümden faili de ara ara şüpheye düşsem de doğru tahmin ettim.

Belki cinayetler, cinayetlerin nedeni üzerindeki gizem, katilin görünür ve görünmez nedenleri bir polisiye roman kurgusu gibi gelebilir okura. Cin, muska musallat olanlar, büyü gibi bizim kültürümüzden öğeler taşıyan seri 3 kitap boyunca gerilim ve gizem unsurlarının hiç eksilmediği, beklentilerimin çok üzerinde güzel bir kitaptı.

Gizem ve gerilim romanlarını seven okurlara tavsiye ederim.