Adak Ruhlar

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/adak-ruhlar/Yüzünde sayısız çizgileri olan yaşlı adam ,elindeki kanlı satır ile buzhanenin tam ortasında dikildi. Kafasında belirginleşmemiş onlarca fikir geçerken, satırın keskin ucunda parmağını gezdirdi. Soğuk kanlı bir katilmiş gibi yüz ifadesi değişti… Yaşlı adama, sanki bir sihirli değnek değmiş gibi aklındaki tüm fikirler yerine oturdu. Biliyordu ki bu dünyada onun sihirli değneği satırıydı. Fikirler tam… (DEVAMI…)

Elinize sağlık, ama kurgu biraz eksik kalmış gibi. Duyguları katleden bir kasaptan kastınız ve adamın planı tam anlaşılmıyor. Diğer kadınları sadece bu kadının karşısında güçlü durup onu da öldürecek cesareti bulabilmek için kestiğini anlıyorum. Doğruysa senelerce süren ve binlerce kadının (bu belki biraz abartılmış olabilir :slight_smile: ) öldürüldüğü bir plan için biraz zayıf kalmış. Hikayeyi biraz daha uzatıp daha çarpıcı bir intikam planı anlatabilirsiniz.

Diğer seçkilerde görüşmek üzere…

Aslında tam olarak yapmak istediğim; sadece yapboz parçasından birinin yerini gösterip devamını yani eksik olan büyük bir kısmı okuyucunun tamamlamasıydı. Kısacası okuyucuyu uçurumun ucuna getirip orada yalnız bırakıp ; ne için orada olduğunu tahmin etmesi ve bu tahminden yola çıkarak seçim yapmasıydı. Pek tabi ki sizin yorumladığınız açıdan yorumlamak da olası . Yorumunuz için teşekkür ederim

1 Beğeni