Ağladığınız Kitaplar

Yıllar önce Son Kara Kedi isimli bir kitabı okumuştum. Kitap kediler üzerinden ırkçılığı anlatıyordu. (Bülbülü Öldürmek tarzı bir kitaptı). O zaman ilk kez bir kitapta ağlamıştım. Normalde ağlamam ama çok etkilenirdim. Bugün de John Steinbeck’in Fareler ve İnsanlar kitabını okudum. Kitap daha bitmeden gözyaşlarım dökülmeye başladı. Kitabı bitirince de bildiğiniz ağlamaya başladım. Sizin de böyle ağladığınız kitaplar var mı? Varsa isimleri nedir?

6 Beğeni

Güneşi uyandıralım var. Her bir kaç senede bir okurum gene duygulanırım. Başka da yok zaten.

4 Beğeni

Notre Dame’ın Kamburu’nu neredeyse gözlerim bile dolmadan tamamlamışken son cümlesinde hüngür hüngür ağlamaya başlamıştım. O kadar ani olmuştu ki ne olduğunu anlamamıştım :smile: taş kalpli bir insan olarak başka da ağladığım kitap yoktur zaten.

5 Beğeni

Sefiller kitabının sonunda ağlamıştım. Jean Valjean o zamandan beri en sevdiğim karakterdir.

7 Beğeni

Melisa Kesmez’in “Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz” öykü kitabı. Harcadığım zamana ağlamıştım.

Şaka bir yana en son Drago Jančar’ın harika romanı “O Gece Gördüm Onu” fena vurmuştu.

7 Beğeni

Çocukken bütün Aytmatov kitapları sanırım. Bir de Beyaz Diş /:

9 Beğeni

Aytmayov’un ben de özellikle Beyaz Gemi kitabından çok etkilenmiştim.

9 Beğeni

Hyperion’da akademisyenin hikayesi.

Black Company’nin son kitabının son sayfası.

2 Beğeni

Hiçbir kitap,filim;müzik beni aglatamaz. Ben bildiğin Türk odunuyum☺

Ağladığım kitap yoktur ama Cengiz AYTMATOV’un Beyaz Gemi’si ağlamaya ramak bırakmıştır beni.

8 Beğeni

Zaman Çarkı’nda muhtelif yerlerde, Sissoylu’da Wayne’in vicdan azabına, Wax’ ın iki defa yapmak zorunda kaldığı o malum olaya ağlamıştım.

Belgariad, Malloryon, Rüzgarın Adı, Fareler ve İnsanlar, şu anda aklıma gelenler.

Hüngür hüngür ağladığım kitap hatırlamıyorum ama genel olarak burnumun direği sızlar, gözlerim sulanır. Biraz sulu gözüm sanırım. :smiley:

4 Beğeni

Halil Cibran’ın “Kırık Kanatlar” kitabında. Sadece önsözü okumam yetmişti. Çok ince bir dille yazılmıştı. Gerçek olması da ayrı etkilemişti. Diğerleri de şu şekilde:

• Bilinmeyen bir Kadının Mektubu
  • Acımak
5 Beğeni
  1. sınıftayken okuduğum Şeker Portakalı’nda ağlamıştım. Birde lisenin son sınıfındayken okuduğum Dickens’ın Antikacı Dükkanı’nı okurken ağlamıştım.
7 Beğeni

Kürk Mantolu Madonna’yı okuduğumda çok etkilenmiştim, ağladığımı hatırlıyorum. On yıl geçmiştir üzerinden.

3 Beğeni

Şimdiye kadar hiç ağlamadım ama Pál Sokağı Çocukları’nda Nemecsek yüzünden ramak kalmıştı.

4 Beğeni

Fareler ve İnsanlar’da ağlayacak kadar etkilenmiştim. Ağladığım kitap olmadı sanırım.

6 Beğeni

Benim genel olarak ağlama sorunum var. Hiçbir kitap, dizi veya sinemada ağladığımı hatırlamıyorum.

2 Beğeni

Bende öyle. Hiçbir film, dizi, kitap, oyun türü şeylerde ağlamamışımdır.

3 Beğeni

Ağlamak bence kişinin psikolojik durumuyla da biraz alakalı. Bir sevdiğinizi kaybedersiniz ve üstüne başladığınız kitap sizin bu hassasiyetinizi işliyordur ağlarsınız. Bugüne dek ağladığım bir kitap yok ama kitapların aklıma getirdikleri şeylere ağladığım olmuştur. :slight_smile:

9 Beğeni

Kitap değil ancak şu lanet film yok mu. Bir de çocuk filmi olacaktı.
images

5 Beğeni