Ahmet Mümtaz Taylan, Leyla ile Mecnun'un Dönüşünü Doğruladı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/ahmet-mumtaz-taylan-leyla-ile-mecnun-exxen/Onur Ünlü’nün Leyla ile Mecnun dizisi, Exxen ile ekranlara dönmeye çok yakın. Orijinal dizide İskender karakterini canlandıran Ahmet Mümtaz Taylan, yapıma dair hazırlıkların olduğunu doğruladı. Geçen mart ayında Acun Ilıcalı’nın yeni nesil dijital yayın platformu Exxen’in, TRT 1’in sevilen dizisi Leyla ile Mecnun’u yeniden çekeceğine dair ilk haberler gelmişti. Henüz görüşme aşamasında olan yapım için… (DEVAMI…)

1 Beğeni

“Aynı kadro olmazsa zor. Aynı kadro için bile çok çalışmamız lazım. Başka bir kadroyla zaten zor olur.” demiş. Doğru söylemiş.

Her şey zamanında güzel oluyor. O yüzden aynı kadro bile olsa eski tadı vereceğini açıkçası düşünmüyorum.

3 Beğeni

Yanlış bir karar ya bence. Ben çok severim Leyla İle Mecnun’u, ama o dizi o dönemde güzeldi. Büyük ihtimalle biz o diziyi özlediğimiz kadar o günleri özlüyoruz. Tek isteğim o dönemde güzel bir final yapabilmiş olması olurdu.

8 Beğeni

Benim favori Türk dizileri listemde ilk üçte yer alan bir dizidir. Baştan sona 2-3 kez izledim. Bazı sahnelerini hala izlerim ama geri dönmesini istemem. O zamanlar daha serbest bir ortam olduğu için bazı göndermeler, içerikler yapılabiliyordu. Şimdi ister dijitalde yazılsın ister tv’de yayınlansın o özgürlüğü bulamazlar. O yüzden eski haliyle aklımda kalmasını tercih ederim. Ama eskisi gibi serbest düzende ve tam kadro dönerlerse de güzel olabilir.

2 Beğeni

Biz diziyi değil, o günün kimyasını ve özgürlüğünü seviyor ve özlüyoruz. Dizinin ağır hayranlarından birisi olmama rağmen bir dizi sürekliliğine girmelerini hoş görmüyorum, o serbestliği yakalayamayacaklarını düşünüyorum. Ülkenin güncel atmosferi de buna izin vermiyorken dizi yerine halihazırda kitapta yayınlanan final için güzel bir noktalama yapılması açısından bir film çekilebilir ve daha da harika olur, çünkü biz bu diziyi aynı zamanda yarıda bırakılmış bir hikaye olduğu için özlüyoruz daha çok. Behzat Ç gibi devam işlerinin tek bir eksikle bile nasıl kimyasının tutmadığını BluTV üzerinde gördük. Popüler kültüre hizmet uğruna Acun Ilıcalı’nın para kaygısını gözümüze gözümüze soktuğu Exxen gibi bir platformda bu güzel anılarımın lekelenip bozulmasını asla istemiyorum. Lütfen film çekin, bir film armağan edin bize. Onur Ünlü pek çok filmini izlenme kaygısı gütmeden çoğu kez yaptı, şimdi de bizim için, yarım kalmış hikayeleri olan bizler için bir filmle taçlandırın Leyla ile Mecnun’ u, ama lütfen dizi olmasın.

Mecnun Leyla ile aşkının paralı platforma düştüğü duysa yine vururdu kendini dağlara. Yazık, böyle bir halk dizisinin buralara gelmesi.

TRT’de paralı platform sayılır. :slight_smile: Hem de zorunlu abonelik. Her ay elektrik faturası öderken TRT abonelik ücretini de ödüyoruz.

4 Beğeni

Birde bunların yanında Onur Ünlü ve Burak Aksak son zamanlarda eski günlerini aratır haldeler.Bunu da düşününce yeniden dönmeleri fikri daha da kötü duruyor.

1 Beğeni

Ona değinmiyorum bile Alper hocam :slightly_smiling_face: izlemediğim kanala vergi ödüyorum. Netflix o konuda daha insaflı, en azından izliyoruz.

1 Beğeni
2 Beğeni

Ahmet Mümtaz Taylan gelecek ay çekimlere başlayacaklarını söylemiş bir hafta önce, yukarıda artık ifade özgürlüğünün olmadığını ve dizinin de bu yüzden eski halini aratacağını yazmış herkes ancak bence bu ekip ifade özgürlükleri olmadan devam etme kararı almazdı. O yüzden eski Leyla ile Mecnun’u göreceğimizi düşünüyorum ben.

1 Beğeni

Son Yaz dizisi ne olacak? Umarım bitmez. Yazın çeksinler bitirsinler bence.