Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Ağırlığı ile Kralların Yolu ve Parlayan Sözler, kitap camiasında eminim başı çekiyordur :smiley: Fakat kaliteden ödün verilmemesi ile Oathbringer baskısının da böyle olmasını isterim. Eğer bütün seri yeni kapak ile çıkacaksa (Whelan çizimleri) şuan diğer kitapları aldığım için bir pişmanlık doğdu sanki içimde … Yinede şu anlık en istediğimiz şey-okurlar olarak- Oathbringer kitabının tüm hatlarıyla hatasız ve güzel bir biçimde çıkması.

3 Beğeni

Kağıdı değiştirmektense kitapların boyları küçültülmeli, sırf kaliteli kağıt kullanılıyor diye bu kadar büyük olmamalı. Ders kitabı boyutunda bu kitaplar. Boyları fazla uzun.

Kitabın ansiklopedi gibi oluşu benim çok hoşuma gidiyor. Başına oturduğumda saatlerce kalkamıyorum. Zaten bu kadar uzun bir metni başka şekilde tek kitap halinde tutamazlardı. Akılçeleni bu konuda tebrik bile ediyorum.

Pegasus’un Doğruluk Kılıcı serisinde yaptıkları ayıbı yapabilirlerdi ama yurt dışına yani yazarın görüşlerine uyarak okuyucuyu da ekonomik açıdan zorlamayacak -Son durum artık zor bizim için ama çok çabaladılar ve uzun zaman boyunca eski fiyatla devam ettiler- yollar izlediler.

10 Beğeni

Kesinlikle buna katılıyorum. Akılçelen baskılı Brandon Sanderson okuduktan sonra diğer kitaplar küçük gelmeye başlıyor. Keşke bütün fantastik eserler böyle basılmış olsa demeden geçemiyorum.

1 Beğeni

Epik fantezi dediğin tek cilt basılmalı bence. Lütfen. :pleading_face:

6 Beğeni

Sanderson’un boyutu küçülürse maliyet artacaktır. Zaten çok kalın kitaplar bir de ufak basılırsa ne hale gelir düşünemiyorum. Mesela Oathbringer hatırladığım kadarıyla kendi dilinde 1300 sayfa. Yazı boyutu zaten ufaktı bir de küçülürse büyüteçle okumamız gerekebilir. :joy: Yine bildigim kadarıyla kağıt tipi ve sayfa sayısına göre fiyat çıkıyor. Bu sebepten yazı boyutları ufaltılıyor ki sayfa sayısı az tutsun.

5 Beğeni

Anladım, ben küçük olursa en azından taşıması vs daha kolay olur diye diyordum aslında.
Yani şu an zaten ciltli fiyatına satılıyor kitaplar. :joy:

1 Beğeni

Aslında taşımak daha da zorlaşır çünkü normalde 1000 sayfa ise küçüldüğünde 1500 olacak. Bir de büyüteç lazım. :joy:

4 Beğeni

Eh görmediğim için işlerimin çoğunu bilgisayarda görüyorum, kitaplarımı da ekran okuyucu uygulamalarla okuyorum, yazıların küçük olduğunu da bilmiyordum bu yüzden. :joy:

2 Beğeni

Son zamanlarda bazı kitapların yazı boyutu iyice ufaldı. Bazen karınca gibi görünüyorlar gözüme. Ekran değil ki büyültüp okuyasın. :grin:

3 Beğeni

Orijinal kapaklar ile devam edilirse maliyetler artmaz mı? Sonuçta onun içinde telif ödenir.

2 Beğeni

Siz böyle deyince aklıma Cem Yılmaz’ın esprisi geldi. :joy:
Videosunu bulamadım gerçi.

1 Beğeni

O konuda katılıyorum. Yanyana koyunca değişik değişik olacaksa ben de elimdekileri de çıkartır, almam yani.

Fiyatlandırma politikalarına bağlı. O parayı direk bizden alabilirler. Kendi paylarından da kısabilirler. Matbaada tek seferde normalden daha fazla kitap basıp masraf kısabilirler. Bunlar sadece bizim aklımıza gelen yöntemler.
Evet, ortada telife gidecek bir miktar var ama burada söz hakkı Akılçelen’de. Ödeyeceğimiz para için bir şey söylemek zor şu an için. Aceleci olmayalım. Umarım bizi de düşünürler.

1 Beğeni

Tamamen katılmakla birlikte kitabı altıgen bassalar bile alacağım çünkü yabancısını anlayacak kadar ingilizcem yok. :no_mouth:

5 Beğeni

2.kitap tek başına 1.5kg şekil olarak iyi güzel ama okurken çok yoruyor kitap.Boynumda fıtık var kitabı tutması da zor, bir yere koyup okuması da.Ben şekilci değil içerikten yanayım.Sağ salim yakın zaman da çıksın da artık okuyalım.2 cilt çıkmış, kağıt değişmiş falan çok takmamak lazım.İçerik daha mühim.

1 Beğeni

Tor basımları da 16×24 sanırsam. Yani boyut aynı Akılçelen ile, muhtemelen sayfa sayısı da yine orijinalden bir miktar fazla olacak. İkiye bölecekler gibime geliyor yoksa karton kapak taşıyamaz o kadar sayfayı.

1 Beğeni

Şöyle çıkıyormuş karton kapak eski boyutlarda tek cilt kaliteli kağıt 2kg bir yemin getiren…

Üff müthiş olurdu… 120₺ ye kadar ben okeyim :slight_smile:

Öyle bir söylemişim ki sanki ütopik birşeyler istemiş gibi olmuşum ama eskisi gibi çıkarsalar yetiyor :slight_smile:

8 Beğeni

Tor da 16’ya 24 şeklinde basıyorsa bir şey diyemem tabii. Ama yazar kitaplarının ikiye bölünmesini istemiyorsa bölünmemeli, ekonomik açıdan daha pahalı olur eğer o şekilde çıkarsa.

1 Beğeni

Gerçekten tadından yenmez :smiley:

1 Beğeni